Haberler

THE HALO EFFECT’in İkinci Albümü 2024 Başlarında Çıkacak

İsveçli metal grubu IN FLAMES’in beş eski üyesinin (Jesper Strömblad (gitar), Daniel Svensson (davul), Peter Iwers (bas), Niclas Engelin (gitar) ve Mikael Stanne (vokal)) yer aldığı yeni proje THE HALO EFFECT, kısa süre önce ikinci albümünün miksajını tamamladı.

Finlandiyalı Chaoszine ile yaptığı yeni bir röportajda Stanne yaklaşan uzunçalar hakkında şunları söyledi “Bitti ve kulağa harika geliyor. Ama evet, [aslında] tam uzunlukta bir albüm yerine bir EP yapmamız gerekiyordu – böyle bir planımız vardı – ama sonra fark ettik ki, ‘Ne olur, ne olmaz’. Şimdi albümü önümüzdeki yılın başında yayınlayacağız ve yakında single’larla ve bu tür çalışmalarla başlayacağız. Bu gerçekten heyecan verici, çünkü albümün zamanında bittiğinden emin olmak için tüm programlarımıza uymak için gerçekten çok çalıştık ve sonra bir yayın takvimi ve bir yayın tarihi ve tüm bu şeyleri bulduk. Stresli değildi ama kısa sürede çok şey yaptık ve sonuçta ortaya harika bir albüm çıktı çünkü bence çok daha kendinden emin bir albüm oldu. Çok odaklanmış ve muhtemelen – en azından benim dinlettiğim insanlardan – ilk seferinde ‘Hey, ne yapmak istediğimizi anlayalım’ gibiyken, bu sefer ‘Bu tam olarak yapmak istediğimiz şey’ gibi olduğunu söyleyebilirsiniz.”

Şöyle ekledi: “Bu yüzden ilginç olacak. İnsanların bunu dinlemesi için sabırsızlanıyorum çünkü bundan inanılmaz gurur duyuyorum.”

İkinci THE HALO EFFECT albümünün geçen yıl çıkan “Days Of The Lost “un bir “devamı” olup olmadığı sorulduğunda Stanne şunları söyledi “Evet, sanırım öyle. Bence Niclas ve Jesper şarkı yazımı konusunda kendilerine daha çok güveniyorlar, ‘Evet, bu iş olacak’ diyorlar. Albümde bazı harika deneyler de var ama bazı şarkılar dümdüz, sanki hiç soru yokmuş gibi. Çok kolay ve çok açık, bilirsiniz. Bu yüzden bir şarkının demo versiyonunu aldığımda ve sözler ve vokaller hakkında düşünmeye başladığımda eğlenceli oluyor, sanki mantıklı geliyor. Bunu ezbere biliyorum. O kadar kolay ki. Garip ama sanki bana öyle geliyor ki, ‘Tamam, ne yapacağımı çok iyi biliyorum ve birkaç gün içinde bitirebilirim’ diyorum. Bazen böyle hissediyorum. Bir şarkı duyuyorsunuz ve şöyle diyorsunuz: ‘Evet, bunu zaten biliyorum. Tam olarak ne yapacağımı biliyorum. Ve harika olacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu