Röportajlar

PSYCHOGENESIST

Myspace’de gruplara göz atarken denk geldiğim Psychogenesist, henüz 4 şarkılık demosu olan ama bir çok konsere çıkmış hayvani bir grup, oldukça beğendim ve sizlerle paylaşmak istedim.

Psychogenesist henüz çok bilinmeyen bir grup ama ilerleyen zamanlarda efsane Amerikan gruplardan biri olacağını düşünüyorum, öncelikle grubunuzu okurlarımıza biraz tanıtalım…
Teşekkür ederim, ben Dan Kovacs grubun vokalleri ve gitarları bana ait. Bass’çımız Max Case, ve davulcumuz Jesse Pospisil. Müziğimizi Orange County New York’tan icra ediyoruz, Orange Country NewYork’un biraz dışında. Biz death metal’i hayatta tutmaya çalışan extreme bir metal grubuyuz!

Psychogenesist, Bone Crushing Annihilation isimli grubun devamı niteliğinde mi yoksa isimle beraber tarzda da değişiklikler söz konusu mu?
Haha asla! Psychogenesist BCA’da sonra yaptığımız dev bir adım. Muhtemelen BCA’da bıraktığımız yerdeyiz, fakat Psychogenesist ile daha hızlı gidiyoruz!

Eski kadroda Jesse gitarda görünüyor fakat Psychogenesist’te davulun başına geçmiş, Ryan ile devam etmemenizin sebebi nedir?
Ryan’la güzel günlerimiz oldu, sadece o gruba daha fazla uyum sağlayamazdı, o hala farklı gruplarla çalmaya devam ediyor, hatta konserlerine de gidiyoruz. Haklısın Jesse aslında bizim gitarcımız! Fakat bu kez davulları almak istedi, Ryan’la ayrıldığımızdan beri ikinci enstrümanı davul. Bu adam tam bir şeytan, damarlarında kan yerine öfke akıyor. Bu grupta davulda onun olması harika!

Demonuz 2007 yılında çıkmış, aradan geçen 3 yılda grup neler yaptı?
Biliyorum biraz zaman geçti. Kadro değişikliği geri adım gibi oldu, o yıldan beri 3 kişilik grubumuzu hazırlıyoruz.

2011 yılında çıkarmayı planladığınız albümün çalışmaları şu an hangi aşamada?
Demoyu çıkardığımızdan beri geçen verimli zaman albüm için söz yazmakla geçti. İsmi "Beyond Imagination" olacak albüm 9 parçadan oluşacak. Extreme müzik sevenleri hayal kırıklığına uğratmayacak bir albüm olacak!

Peki büyük yıkım için herhangi bir şirketle görüştünüz mü?
Görüşmelere yeni başladık. Hastalığımızı dünyaya yaymak için dünya çapında bir çok ufak firmalarla çalışmayı düşünüyoruz!

Kadro şu an 3 kişi, sahne için 3 kişi olması sıkıntı yaratmıyor mu, konserler için yada albüm için ekstra bir gitarist söz konusu mu?
İkinci bir gitarcı eklemeyi düşünüyoruz, bir kaç kişiyle denemeler yaptık. Hepside çok iyi insanlardı, fakat bizimle takılmak zor iş… Şimdilik 3 kişi iyi gidiyoruz, ve bu bazı şeyleri kolaylaştırıyor. İlk albümümüzü kaydettiğimizde stüdyoda her enstrümanı ayrı ayrı kaydedeceğimiz için ikinci bir gitarist fikrine sürekli açığız.

Cryptopsy, Vital Remains gibi grupların altında sahne almışsınız, bunların dışında Underground’un bilindik isimlerinden kimler var, bu güne kadar ki en iyi sahneniz ve seyirciniz hangi konserdeydi?
Birden çok kereler muhteşem konserimiz oldu! BCA günlerimizde Dying Fetus, Hate Eternal, Deicide, Kataklysm, Into Eternity, Vile, Decrepit Birth, Odius Mortem, ve Deeds of Flesh ile aynı sahneleri paylaştık. Bunların arasında en iyi gösterimiz NewYork Death Fest’te bir kaç sene önceydi, sanırım sıradaki tur da çok güzel olacak!

Konser repertuarınız nasıl? Cover var mı?
Hayır artık cover çalmıyoruz. BCA günlerimizde Cannibal Corpse ve Slayer’dan parçalar çalardık, fakat artık kendi işlerimize odaklandık. Canlı performansımızı gördüğünüzde çaldığımız şarkılardan en az 8’inin kendi şarkılarımız olduğunu göreceksiniz.

En sevdiğiniz 5 bilindik ve 5 underground grubu bana söyler misiniz?
Bunun için düşünmek lazım! Bir çok grup oldukça iyi. Ünlüleri pek taktığımız yok açıkçası. Underground için 5 favorim ise.
Psychocroptic
Necrophagist
Spawn of Possession
Dying Fetus
Hate Eternal

Aynı soruyu bu adamlara sorsanız muhtemelen onlar da size başka bir liste verecektir. Fakat hepimiz Obscura, Opeth, Epica gerçekten hayranıyız tabii ki!

Ayrıca sizin gibi gruplara ihtiyacım var, bana birlikte sahne aldıklarınızdan birkaç tavsiyede bulunur musunuz?
Tabii ki, burada gerçekten güzel gruplar var, bunlardan tavsiye edebileceğim bir arkadaşım Neurectomy
www.myspace.com/neurectomy

Extreminal’in istatistiklerinde, ziyaretçi sayısının önemli derecede büyük bir kısmı ABD’den geliyor. Öncelikle ABD için sonra da Avrupa için planlarınızı öğrenebilir miyim?
Bizim açımızdan ABD’den gelen ziyaretçileriniz yararlı olur. Burada underground piyasa çok güçlü. Sahne alan bir çok grup var, onları izleyip eğlenen de bir çok izleyici var. Henüz Avrupa’da sahne almadık, fakat orasıyla ilgili güzel şeyler duydum. Orada akrabalarım ve arkadaşlarım var, umarım gelecek sene albümümüz çıktığında orada da birkaç konser veririz.

Sanıyorum ki soracaklarım bu kadar, ileride daha fazla kurcalayıcı bir röportaj ümidi ile son sözlerinizi istiyorum…
Röportaj için tekrar teşekkürler. Gerçek metal’i desteklemeye devam edin. Herkes extreme underground metal’i desteklemeye devam etsin, birde konserimize gelin beraber takılalım!

Çeviri : Welder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu