Öne ÇıkanKritikler

Persona – Animal Albüm İncelemesi

Persona bundan birkaç ay önce Bremen’deki yerel bir festivalde keşfetme şansını edindiğim gruplardan. Etkinlikte çalan gruplar arasında açık arayla en çok dikkat ve izleyici toplayan performans olduğunu söylemek sanırım yalan olmaz, zira sahnede fazlasıyla enerjik ve ilgi çekici bir şov sergilemişlerdi.

2012 yılında Tunus’da gitarist Melik Melek Khelifa ve vokalist/piyanist Jelena Dobric tarafından kurulmuş olan topluluk hali hazırda Almanya’da ikamet ediyor ve Tunuslu, Sırp ve Alman müzisyenlerden oluşuyor. Tunus’ta Myrath ve Xandria gibi büyük gruplarla aynı sahneyi paylaşma şansını elde ediyorlar, ayrıca katıldıkları “Hard Rock Rising”, “Metal Asylum Battle” ve „African Rock Music Awards“ gibi organizasyonlarda defalarca ödül kazanıyorlar, ancak esasen Avrupa piyasasına 2017 yılında Hollanda’da katıldıkları Female Metal Event ile hızlı bir giriş yapıyorlar ve bu sayede özellikle Almanya çapında pek çok konser ve festivalde sahne almaya başlıyorlar.

Grubun üçüncü stüdyo albümü “Animal”da çeşitli alt türlerin karışımı olan yaratıcı bir sound mevcut, şöyle ki tek bir şarkıda ekstremden senfonik skalasına kadar bir çok tarzı deneyimlemeniz mümkün.

Vokalist, albüm kayıtlarında olduğu gibi canlı performans esnasında da opera, clean ve brutal tarzlar arasında hiç zorlanmadan geçiş yapabiliyor, bu yönüyle de grup çoğunlukla Jinjer ile karşılaştırılıyor. Ancak bence müzikal anlamda tamamen kendilerine özgü bir müzik icra ediyorlar.

Genellikle djent olarak adlandırılsalar da soundlarında alternatif, senfonik, endüstriyel ve hatta thrash elementler barındırıyor. Metalcore ve”modern”elementlerinin fazlaca yer aldığı, belki biraz da “soft” tınlayan bir djent türü diyebiliriz.

Persona’nın çalışmalarına Bandcamp, Spotify ve Youtube gibi platformlardan ulaşmanız mümkün.Nevi şahsına münhasır grup, özellikle farklı tatlar arayan djent sevenlere ekseriyetle önerilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu