Videolar

Oceanlord – 2340 (Müzik Videosu)

Titanik’in buzdağına çarptığı saatin adını taşıyan ‘2340’ şarkısı, umutsuzluk ve karanlık her şeyi tüketmeden önce gelen gerçek dışı sakinlik duygusunu yakalamak için yazılmış ihanet ağıtımızdır.” Oceanlord’un yakında çıkacak olan ilk albümü “Kingdom “dan ilk single… Gemisini batıran ve yolcularını derinliklere terk eden okült vecd halindeki bir kaptanı takip ediyoruz. Derinlik, fuzz, devasa bas ve ses gitarından oluşan bir duvarla dolu.

Oceanlord, 2019 yılında kıtayı bir riff fırtınasıyla ele geçirme arzusuyla kurulmuş Avustralyalı bir stoner rock üçlüsüdür. Windhand’den All Them Witches’e Portishead ve The Sword gibi grupların tınılarını harmanlayan Oceanlord, Melbourne yeraltı dünyasında yeni yeni dalga yaratmaya başladı.

Ezici gitar tonları ve çarpıcı hırsları onları kendi liglerine yerleştirdi. Şimdi, ‘Stoner Gloom Rock’ olarak adlandırdıkları saykodelik seslerle doom’un ilerici karışımını vurgulayan iki parçalık bir demo yayınladılar. Şubat 2020’de canlı arenada hayırlı bir lansman yapan Oceanlord, şu anda bir video klip yayını hazırlamak, canlı müziğin dönüşü için hızlanmak ve Facebook pazarında daha fazla fuzz pedalı için hiç bitmeyen bir arayışla zaman doldurmak için izolasyonda planlıyor ve yazıyor. Karantina sırasında karamsar, groovy, melodik rifflerden oluşan hipnotik bir karışım geliştirmek için çok çalıştılar. Aylar süren bu şarkı yazma disiplini sayesinde, en iyisinin henüz gelmediğini biliyorlar.

Ağır Doğu Yakası turları ve hatta ötesine geçme hedefleri olan bu stoner rockçıların geleceğe dair net bir vizyonu var. Bu, çalınması gerektiği gibi stoner rock, benzersiz ve tamamen kendilerine ait bir ses oluşturmak için çok çeşitli etkilerden yararlanıyor. Oceanlord’un müziğinin derinliklerine dalmaya hazır mısınız?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu