Videolar

Lotus Thrones – Botoxdrones (Müzik Videosu)

Bu, Seeing Red Records ve Disorder Recordings aracılığıyla 7 Nisan’da uluslararası plak, cd ve dijital olarak çıkacak olan ikinci tam uzunluktaki “The Heretic Souvenir” albümünden ikinci single ve video. Bu şarkıda Yakuza ve Bloodiest’ten Bruce Lamont’un saksafonu yer alıyor ve videoyu Black Moth’tan Chariot yönetti.

Heath Rave 2019’un sonlarında Lotus Thrones olarak tek başına müzik yapmaya başladığında nihai hedef için belirli bir niyeti ya da parametresi yoktu. Özgeçmişi sağlam bir şekilde metale dayanıyor olsa da, eski Wolvhammer davulcusu uzun zamandır hala ağır ve tavizsiz olsa da melodik bir duyarlılığa ve gözü kara bir deneyselliğe sahip bir şeyler duymak istiyordu.

Ortaya post-punk, endüstriyel ve post-metal’in dinleyiciye meydan okurken aynı zamanda goth, shoegaze ve hatta noir jazz ve trip-hop öğelerinin melodi, ruh hali ve akılda kalıcılığını ekleyen tekil bir vizyonu çıktı.

İlk albüm Lovers In Wartime, Neurosis ve Killing Joke gibi gruplara olan sevgisini sergilerken, buzlu ve kasvetli anlarında Sisters of Mercy ve NIN’in sözlerine dokunuyordu. Sadece ağır olmakla kalmıyor, aynı zamanda keskin, aşağılayıcı seslerinde sofistike bir seviyeyi ve lirik içeriğinde gururlu bir kırılganlığı açıkça gösteriyordu. Bağımlılık, izolasyon ve depresyon gibi konulara değinen Heath Rave, hepimizin hissettiği duygular hakkındaki gerçekleri ortaya döktü. Kelimenin tam anlamıyla yanan ve vebanın kasıp kavurduğu bir dünyada, kafamızın ve kalbimizin bu rahatsızlıklarını nasıl kabul edip tedavi edeceğimizi yeni yeni öğreniyoruz ve Lovers In Wartime’da bunlar tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriliyor.

Asla yerinde saymayan Heath Rave, Lotus Thrones’da yaratıcılığını konuşturuyor. Yakın gelecekte daha iddialı müziklerin ve hakikat sözlerinin ortaya çıkmasını bekleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu