Röportajlar

Nunslaughter Röportajı

Death Metal Grubu Nunslaughter'dan Don of the Dead kaydettikleri yeni EP ve full-albüm sonrası sorularımızı yanıtladı

Lockdownlar ve Karantinalar sonrası Nunslaughter oldukça aktif günler geçiriyor. Bugünlerde neler yapıyorsunuz ?

Şu aralar çok iyi gidiyor! Konserlerde coşmaya ve ezmeye devam ediyoruz. Albüm için çok iyi geri dönüşler aldık.

Şu sıralarda hangi eyaletlerde çalmak serbest , tüm kısıtlamalar kalktı mı ?

Yaz ayları nedeniyle neredeyse tüm Amerika’da kısıtlamalar kalktı fakat şu sıralar tekrar bazı eyaletlerde Covid önlemlerinin başladığını duydum.

Pandemi ile nasıl başa çıktınız ve pandemi hakkında ne düşünüyorsunuz. Sizce geçerli bir komplo teorisi var mı ?

Amerika’daki tüm kapanmalar sırasında ben çalışıyordum. Bu nedenle planladığımız konserler ya iptal oldu ya da ertelenmek durumunda kaldı. Covid ile ilgili herhangi bir fikir sahibi değilim. İnsanlar neler olduğunun farkına varana kadar bir çok boktan şey oluyor. Ve biz bu boktan şeylerin bizlere servis edilmesini seyrediyoruz.

Açıkçası öldükten sonra neler olacağının zerre kadar umurumda olduğunu söyleyemem! En azından ben ölene kadar bu zırvalara dayanmam gerekiyor!

“Black Death Phantom” EP’sinin ardınan uzun zamandır beklenen albümünüz “Red Is the Color of Ripping Death”‘i yayınladınız. Şu ana kadar fanlarınızdan nasıl tepkiler aldınız, ne kadar tatmin oldunuz?

Bence hayvani bir albüm oldu! Şarkılar ve soundumuz tam olması gerektiği gibi oldu. Fanlarımızdan ve eleştirmenlerden gelen yorumlar ise tam anlamıyla olağanüstü! Gerçekten çok beğenildi ve iyi bir reaksiyon alındı denebilir, eklemek istediğim başka bir şey yok!

“Red Is the Color of Ripping Death” albümünün plak versiyonu ne zaman yayınlanacak?

Hell’s Headbangers bize Aralık ayında piyasaya çıkacağı hakkında bilgi verdi. Detayları onların sitesinden öğrenebilirsiniz.

Nunslaughter defalarca kadrosunu değiştirmiş bir grup. Şu an ki kadro için neler söyleyebilirsin? Dinleyiciler için onları tanıtman mümkün mü?

Benden başka en kıdemli üye Tormentor. Sağlam gitarist ve harika bir ses mühendisi. Bu albümdeki prodüksiyon ve birçok harika riff için ona teşekkür etmeliyiz. Wrath ise davulda ve o setin arkasındaki tam bir canavar. Gruba birçok yeni unsur katmış ve eski şarkıları gururla icra edebilmiştir. Detonate, sahnedeki en yeni üye ve tam bir manyak. Hepimiz gruba güçlü unsurlar getiriyoruz ve bu birleştiğinde dikkate alınması gereken bir güç oluyoruz.

Bana göre Nunslaughter ‘punky’ death metal, bu konuda ne düşünüyorsunuz? Soundunuzu bizim için tanımlar mısınız?

Evet, tabii ki eskiden death metal böyleydi ve biz o sounddan ya da duygudan uzaklaşmaya çalışmadık. Tormentor ve ben 70’ler-80’ler punk hareketinin hayranlarıyız ve bu unsurları NunSlaughter’a çeviriyoruz.

Ülkemizden Hatevomit ile bir split yayınladınız, bu splitle ilgili neler söyleyebilirsin?

Hatevomit ile bu split teklifi ile birlikte tanıştım. Fakat şunu söyleyebilirim ki bu albüm iki grup için de harika oldu. Böyle yetenekli bir grupla bu albümü paylaştığımız için gururluyuz ve gelecekte aynı sahneyi paylaşmayı da umuyoruz.

01:30’luk şarkıya 2:45 dakika klipler yapmanız beni çok eğlendiriyor. Yeni klipler yolda mı? ‘God’ türünde bir şaheser görebilecek miyiz?

  • Evet! Şu noktada BELOW THE CLOVEN HOOF ve BROKEN AND ALONE şarkıları için iki klip bitirimiş durumdayız, ikisi de HellsHeadbangers’in youtube kanalından izlenebilir.

Liriklerinize baktığımızda satanik, ökült, cadılar, zombiler ve tabii ki ölümü görüyoruz. Sizin için bu başlıklardan hangisi en önemlidir?

Ölüm ve Şeytan death metal için en önemli konulardır.

Kesinleşmiş ABD dışında tur ya da konseriniz var mı?

Maalesef bir tur haberi şimdilik yok ama konser tarihlerimiz dolu durumda. Avrupa’da bir tur olmasını istiyoruz. Pandemiden sonra ne olacağına da bağlı tabii ki

Bize biraz grup önerebilir misin? Bugünlerde neler dinliyorsun?

Fluids, Coffin Rot, Moulder gibi grupları dinliyorum bugünlerde. Fakat pek yeni grup keşfettiğim yok sayılır. Bir çok yeni ve sağlam grup mevcut.

Bizler için son sözlerin nelerdir?

Metal is Death, Death is Metal, NunSlaughter Death Metal!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu