Haberler

Gojira “Amazonia” Videosu İle Bir Yardım Kampanyası Başlattı

Progresif metal grubu GOJIRA, 30 Nisan'da Roadrunner Records aracılığıyla piyasaya sürülecek yeni albümleri "Fortitude" da yer alan "Amazonia" yı paylaştı.

– Fransız progresif metal grubu GOJIRA, 30 Nisan’da Roadrunner Records aracılığıyla piyasaya sürülecek, merakla beklenen yeni albümleri “Fortitude” da yer alan yepyeni bir tekli olan “Amazonia” yı paylaştı. “Amazonia”  tüm yayın platformlarında mevcut ve Charles De Meyer tarafından yönetilen resmi müzik videosu Fransa’da ve Brezilya’nın çeşitli yerlerinde çekiliyor. De Meyer, oradaki yerli kabilelerin yaşamlarına ve mücadelelerine filtresiz bir bakış getirmeye yardımcı olmak için birden fazla film yapımcısıyla (Vincent Moon, Hauxplay, Jennifer Kumiko Hayashi ve Midia Ninja) işbirliği yaptı.

“Amazonia” da GOJIRA, Amazon’u ve onun yerli topluluklarını etkileyen krizi hedefliyor. Şarkıdan elde edilen gelir, Amazon’daki ormansızlaşma, toprak kaybı, zorla çalıştırma, şiddet ve taciz mağdurları olan Amazon’daki yerli kabilelerin çevresel ve kültürel haklarını savunan Articulation of Brazil Peoples of Brazil’e (APIB) fayda sağlayacak.

Şarkı ve videonun yanı sıra, yerli halkın sahip olduğu stk APIB için para toplamaya yardımcı olacak iki bağış toplama girişimidir. Sosyal açıdan iyi odaklı dijital platform Propeller ile çalışan GOJIRA, grubun ve arkadaşlarının türünün tek örneği olan bir müzayedeyi içeren bir aylık hayır kampanyasının küratörlüğünü yapıyor. Bugün müzayede, Duplantier tarafından Amazon vahşi yaşamını kutlayan sanat eserleriyle oyulmuş Joseph Duplantier imzalı gitar elinin yanı sıra METALLICA’nın basçısı Robert ve sanatçı eşi Chloe Trujillo’nun LAMB OF GOD’dan imzalı özel bir fotoğraf baskısı olan Nash Guitars basını kullanarak başlatıldı. Randy Blythe, sınırlı sayıda üretilen bir Rockhard SLAYER motosiklet kaskı ve daha fazlası. Müzayedeye her hafta yeni ürünler eklenecek. Mevcut açık artırma listelerini görmek için bağlantı metnini ziyaret edin. Ayrıca, GOJIRA, baskıyı satın alan ilk 500 hayranın isimlerinin nihai tasarıma ekleneceği APIB’den yararlanmak için sınırlı sayıda bir sanat baskısı başlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu