Haberler

VOIVOD’un Uzun Süredir Beklenen Resmi Belgeseli ‘We Are Connected’ Bu Yaz Festivallerde Prömiyerini Yapacak

Kanadalı prog-metal yıldızlarından VOIVOD, resmi belgesel filmlerini finanse etmelerine yardımcı olmak için yeni bir Kickstarter kampanyası başlattı.

Kuzey Québec’te Soğuk Savaş’ın doruğunda beklenmedik bir şekilde ortaya çıkan VOIVOD’un enstrümanlarına olan gençlik takıntısıyla beslenen kıyamet sonrası bilimkurgu estetiği, onları yeraltı başarısından IRON MAIDEN, RUSH ve METALLICA ile turları ve sahneleri paylaşmaya kadar götürdü. Elbette bu 40 yıl boyunca, büyük plak şirketlerinin desteği ve Billboard’un tanınmasından sismik kadro değişikliklerine ve birçok eleştirmenin VOIVOD’un sonu olduğunu iddia ettiği bir olaya kadar inişli çıkışlı dönemler yaşandı: Kurucu gitarist ve besteci Dennis “Piggy” D’Amour’un ölümü.

VOIVOD, grubun resmi belgeseli “We Are Connected” için metal film yönetmeni Felipe Belalcázar ile güçlerini birleştirdi.

VOIVOD şöyle diyor: “En son Kickstarter kampanyamızın amacı VOIVOD’un destansı hikayesini bu yaz festivallerde ve etkinliklerde gösterime girecek bir teatral kurguyla beyaz perdeye taşımak. Sarsılmaz desteğiniz sayesinde çekimleri ve kurguyu tamamladık ve şimdi dünyanın dört bir yanındaki Voivodlulara layık bir başyapıt yaratmak için post prodüksiyonun derinliklerine dalıyoruz.

“Ama hepsi bu kadar değil – minnettarlığımızın bir göstergesi olarak, her biri efsanevi Away’in Felipe ile işbirliği içinde yaptığı benzersiz sanat eserlerini içeren sınırlı sayıda, birinci sınıf tişörtler sunuyoruz.

– Chewy’nin Tişörtü: 1993’te ‘The Outer Limits’ döneminden kalma, daha önce görülmemiş ve şimdi hayata geçirilmiş nadir bir mürekkep çizimi.

– Snake ve Rocky’nin Gömleği: Kendi adını taşıyan 2003 albümünün kitapçığında yer alan 2002 tarihli bir mürekkep şaheseri.

– Away’in Gömleği: 1997’de ‘Phobos’ kitapçığı için mürekkeple yapılmış ikonik Mercury sembolü.

“Kampanyamıza destek vererek sadece belgeselin bitiş çizgisini geçmemize yardımcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda VOIVOD efsanesinin bir parçasını da kendiniz için güvence altına almış oluyorsunuz. VOIVOD gururunuzu taşımak ve müzik tarihinin bir parçası olmak için bu eşsiz fırsatı kaçırmayın.”

Belalcázar, son olarak eleştirmenlerce beğenilen Chuck Schuldiner belgeseli “Death By Metal” olmak üzere, dünya çapında milyonlarca metal hayranına kaliteli yapımlar sunma konusunda kendini kanıtlamış bir geçmişe sahip.

VOIVOD şu anda PRONG ile Kuzey Amerika’da turnede.

VOIVOD, Century Media, The Orchard ve Sony Music aracılığıyla yayınlanan son albümü “Morgoth Tales” için turneye çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu