Videolar

MoGa – Contrastmus (Müzik Videosu)

MoGa, yüksek frekanslarda titreşen üç muhteşem müzikal enerjinin güçlü bir kaynağıdır. Duyguları uyandıran ve daha derin anlamlar aramamız için bize ilham veren müziği birlikte yaratmak için birbirlerine bağlandılar.

Bu girişimin arkasında Bulgaristan’dan yetenekli genç müzisyenler, şarkıcılar ve söz yazarları olan Borislava, Anton ve Milko var. Onların Experimental Metal/Technical Death Metal sound’u dinleyicinin dikkatini çekiyor ve yoğun hisleri hayata geçiriyor.

Proje fikri, üyelerden ikisi Anton ve Milko’nun birkaç yıl önce başka bir grup olan ITSI’nin parçası olmasıyla doğdu. Aynı yaratıcı vizyonu paylaştıklarını ve birlikte iyi çalıştıklarını fark ettiklerinde bir albüm kaydetmeye karar verdiler. Grubun kadın solisti Borislava projeye bir süre sonra katıldı ancak muhteşem sesiyle grubun ayrılmaz bir parçası haline geldi. Milko’nun ağır vokali ve Borislava’nın yumuşak sesi alışılmadık bir ortak yaşam içinde büyüyor. Grubun adı MoGa, Bulgarca’da ‘yapabilirim’ anlamına gelen kelimenin gerçek anlamından esinlenilmiştir.

Grubun kurucusu Anton Dimitrov (Gitarlar, bas), nam-ı diğer Tony Flo bir müzisyen, besteci, gitar öğretmeni ve ses mühendisidir. Bir başka grup olan ITSI’nin (Deneysel Death Metal grubu) bir parçası olmuş ve birlikte 3 albüm yayınlamıştır. Ayrıca K.O.R.A.’nın da bir parçası olmuştur.

Milko Dyulgerov (vokal) müzisyen ve görsel sanatçı, söz yazarı ve Bogodome sanat platformunun kurucusudur. Aynı zamanda ITSI ve Never Prey’in bir parçası olmuş ve birlikte üç albüm yayınlamıştır. Konuk şarkıcı ve performansçı olarak 8m/s, Rejuvenation ve diğer Bulgar metal gruplarında yer aldı.

Borislava Yordanova (vokal) şarkıcı ve söz yazarıdır ve aynı zamanda Bulgaristan’ın en prestijli yüksek müzik eğitimi üniversitesinde Prof. Pancho Vladigerov’da geleneksel folklor şarkıcılığı eğitimi almaktadır. Caz ve pop kategorilerinde çeşitli ödüllerin sahibi olan sanatçı, Out of Muse adlı bir başka grubun da üyesidir ve bu grup da ilk albümünü çıkarmak üzeredir.

MoGa’nın ilk albümü için grup, müziğin niteliklerini ve anlamlı mesajını güçlendirmek amacıyla özel konuklar davet etti:

– Ivan Shopov bir müzik yapımcısı ve görsel sanatçı, müzisyen. Dünya çapında tanınmakta ve elektronik müziğin en büyük plak şirketlerinden biriyle çalışmaktadır. Başarılı işbirliklerinden bazıları Teodosii Spasov, Smallman, Avigea ve diğer sanatçılardır. Genellikle Bulgar geleneksel folklor müziğini çağdaş müzikle birleştiriyor. Bu özel projede, mastering’in arkasındaki adam olacak.

– Michał Łysejko Polonyalı bir müzisyen ve davulcu. Grupların bir üyesi olmuştur: Decapitated, Melechesh, Norden ve Morowe. MoGa’nın ilk albümü ‘Where Do You Come From’ için davul kaydetmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu