HaberlerVideolar

Novarium’dan Yeni Video The Phoenix Yayında

Gothic Metal Grubu Novarium’dan Yeni Video

Novarium, 2013 yılında kurulan ve doom, progresif ve senfonik metal unsurlarını synth ve orkestral öğelerin karanlık ambiyansıyla birleştirerek La Suricate Magazine’in (Belçika) “…tatlılıkla agresifliği akıllıca harmanlayan bir müzik” olarak tanımladığı Washington D.C., ABD merkezli bir gothic metal grubudur.

Vokalist Lisa D’Arcangelis, basçı Carey White, davulcu D. Anthony ve gitaristler Sean Gronholt ve Dean Michaels’tan oluşan grup, Hanzel und Gretyl, Genitorturers ve Amorphis gibi önemli isimlerle aynı sahneyi paylaştı. Grup, 2017 yılında endüstriyel/siyah metal grubu Psyclon 9 ile Infektion Divinum turnesinde konuk sanatçı olarak yer aldı.

2016’da yayımlanan ilk albümleri Omicron’un başarısının ardından grup, sonik terapi tarzlarını kitlelere ulaştırmak için hiç vakit kaybetmedi. Grup 2018’de, Sirius XM Liquid Metal’in “Corridor of Covers” programının temel parçalarından biri olan “Christian Woman” yorumunu yayınlayarak gotik metal devi Type O Negative’e saygı duruşunda bulundu. Omicron’dan bu yana ilk orijinal çalışmalarını yapan grup, Stain of A Soul adlı EP’lerinden “Virus” adlı single’ı ve ardından Zenbeast Media (GOZU, The Machinst) tarafından yönetilen parçanın ilk resmi klibini yayınladı.

Grup, 2023’te yenilenen kadrosuyla “The Phoenix” adlı yeni bir single yayınladı ve bu single’a eşlik eden, ünlü yönetmen/yapımcı Tom Flynn (All That Remains, I Prevail, Lamb of God) tarafından yönetilen ve Long Island, New York’ta çekilen bir müzik videosu yayınladı. Şu anda ikinci tam uzunluktaki albümleri üzerinde sıkı bir şekilde çalışan grup, 2023 yılı boyunca turne planları yapıyor.

Grup ESP gitarları, Sinister Guitar Picks ve Soultone zilleri gururla destekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 40 = 45

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu