Haberler

Pig Destroyer’dan BLAKE HARRISON Hayatını Kaybetti

Eski PIG DESTROYER üyesi Blake Harrison 48 yaşında hayatını kaybetti. Resmi bir ölüm nedeni henüz açıklanmadı

Harrison, TENTACLES OF GOD, TRIAC, ZEALOT R.I.P., DAYBREAK ve HATEBEAK ile çalmış ve albüm yapmış olmasının yanı sıra 2006’dan 2022’ye kadar yukarıda bahsi geçen Amerikalı grindcore ustalarıyla yaptığı çalışmalarla tanınıyordu. Ayrıca Decibel dergisinin “For Those About To Squawk” köşesine düzenli olarak katkıda bulunmuştur.

Baltimore’lu ekstrem metal grubu NOISEM sosyal medya hesabından Harrison’a saygılarını sundu: “Bugün arkadaşımız Blake Harrison’a veda etmek zorunda kaldığımız için çok üzgünüz. Baltimore’da genç bir grup olarak dişlerimizi sıktığımız zamanlarda sahnenin demirbaşlarından biriydi. Blake’le takılmak ve sohbet etmek her zaman çok eğlenceliydi ve onunla karşılaşma şansımız olmasaydı grup olarak bulunduğumuz yerde olamazdık. Onun coşkusu ve grup olarak bize olan inancı olmasaydı ne ilk albümümüzü bir plak şirketinden çıkarabilirdik ne de ardından gelen çılgınlıkların hiçbirini yapabilirdik. Blake ve PIG DESTROYER bizi kanatlarının altına aldı ve bu da ihtiyacımız olduğunda bize büyük bir itici güç sağladı. Blake’e yıllar boyunca olduğu gibi nazik, eğlenceli ve cömert bir adam olduğu için ne kadar teşekkür etsek azdır ve onu çok özleyeceğiz.”

Reptilian Records’un sahibi Christoper Xavier Donovan da Harrison’ın ölümünün yasını tutarak şunları yazdı “En sevdiklerimden biri olan, gerçek bir dost ve yaratıcı bir komedi dehası Blake Harrison’a büyük bir üzüntüyle veda ediyorum. Blake, PIG DESTROYER ile birçok ülkeyi turlamadan önce DAYBREAK, TRIAC üyesi ve HATEBEAK’in arkasındaki beyin olarak Reptilian albümlerinde kaç kez yer aldığı ile her zaman gurur duydu. Yıllarımızı B-filmler izleyerek, Zodyak Katili’ni tartışarak, birlikte gülerek ve Longmont İksir Şatosu’ndan alıntılarla dolu sohbetler yaparak geçirdik. Güneye taşındığımdan beri sık sık görüşmeye devam ettik ve hatta birkaç kez ziyaretime geldi. O orijinal, karakterli, eğlenceli bir yaratıcı güç ve sadık ve güvenilir bir dosttu. Bu hepimiz için bir kayıp, özlenecek ve birçok kişinin kalbinde, zihninde ve plak koleksiyonlarında yaşamaya devam edecek. Yaşasın Blake ‘Yılan’ Harrison!”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu