Haberler

Grindcore Efsanesi TERRORIZER,Earache Records İle Anlaşma İmzaladı

Amerikan grindcore efsanelerinden Terrorizer grubu , Earache Records ile albüm anlaşması imzaladı

Davulcu Pete Sandoval, Morbid Angel’ın ilk albümü olan “Altars of Madness’i 1989 yılında kayıt etmeden önce , ilk grubu Terrorizer ile iki demo ve bir split albümü kayıt etmişti. Bugün, grubun 1989 yılında çıkardığı ilk albümü “World Downfall” grindcore tarzı için bir zirve kabul ediliyor. Gitarist Jesse Pintado’nun(Napalm Death) adeta şimşek saldırısı şeklinde gitar rifleri ve Sandoval’ın hızlı blast-beastleri hala grindcore ve death metal için başlangıç noktalarından biri olarak görülüyor.

Sonraki yirmi üç yıl içinde Sandoval, TERRORIZER ile çalmaya devam etmek için MORBID ANGEL albümleri arasında boş zaman ayırdı ve “Darker Days Ahead”‘i 2006’da ve “Hordes Of Zombies” ‘i ise 2012’de kayıt etti. TERRORIZER 2018 yılında ise tüm zamanların en sert ve ateşli albümlerinden biri olarak tanımlanan “Caustic Attack” ‘ı yayımladı.

Earache’nin kurucusu ve genel müdürü Digby Pearson albüm anlaşması için şu yorumu yaptı: “TERRORIZER, birlikte çalıştığım ilk grup gruplarından biriydi ve sadece bir avuç müzisyenin ekstrem metal çaldığı zamanlarda bile bu müziğin gerçek öncülerindendi. Grubun bu performansı çok kısa sürdü ve iki üye hızla diğer gruplara katıldı (NAPALM DEATH ve MORBID ANGEL) İkisi de dünyayı gezmeye başladı ve bir daha asla arkasına bakmadı. 2021’de TERRORIZER ile bir kez daha çalışmak gerçekten çok istediğim bir şeydi, sonunda bu da oldu! Grindcore tarzının yaratılmasında büyük emekleri olan bu grubun tekrar bu müziğin merkezinde sahne alma zamanı geldi.”

Sandoval ise şunları söyledi: “Benim için bu, Dig Pearson, Al ve Earache ekibinin geri kalanıyla bir kez daha çalışmak için hayatımda sadece heyecan verici ve coşkulu bir an değil, aynı zamanda bir şekilde erken dönem güçlü ve unutulmaz anıları da geri getiriyor. 90’lar falan. TERRORIZER’ın ‘World Downfall’ı ve MORBID ANGEL’in ‘Altars Of Madness’ ve ‘Blessed Are The Sick’ gibi müzikal ve zihinsel olarak gelişmemize , yolu şekillendirmemize ve hazırlanmamıza yardımcı olan klasik albümleri asla unutamayız. Tonlarca yeni grubun bu tarzı takip etmesini ve başarılı olmasını sağladık.Bunu Earache ile birlikte yaptık! Bu yüzden yeni, güçlü ve görkemli TERRORIZER sürümünü ve Earache ile olumlu, harika ve başarılı bir ilişki kurmayı dört gözle bekliyorum. Teşekkürler çocuklar!”

Terrorizer 2021 Kadrosu :
Pete Sandoval – Davul
Lee Harrison – Gitarlar
Sam Molina – Bass/Vokal

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu