HaberlerVideolar

Extreme Metal’i Başarı Şekilde Harmanlayan KTHRTK Funeral İsimli Videosunu Paylaştı

Extreme Metal’i Başarı Şekilde Harmanlayan KTHRTK Funeral İsimli Videosunu Paylaştı

KTHRTK’nın ilk albümü Dreams Are The Only Safe Place To Hide metalcore, math metal, teknik death metal, senfonik metal, groove metal, nu metal gibi türlerden besleniyor. Asıl sorun, projenin beyni Doug Berns’in sadece kullandığı tüm farklı çığlık stillerinde değil, zillerde, davul kafalarında, bas gürültüsünde ve 7 telli gitar distorsiyonunda da benzeri görülmemiş bir akort seviyesi bulması.

Berns’in 7 telli gitar riffleri ve ulumalardan oluşan cephaneliğinin yanı sıra, albümde ekstrem metal/caz akan olağanüstü davulcu Alex Cohen (Contrarian, Pyrrhon, Imperial Triumphant) ve Sam Salant’ın gitar soloları -daha çok mini besteler- yer alıyor.

Berns, Antibalas ve EMEFE gibi Afrobeat gruplarının turne üyesi olarak yıllarını geçirdi ve şu anda efsanevi NYC gece kulübü Cafe Wha’nın ev grubunun bir parçası. Iron Maiden’ın ikonik “Aces High” şarkısını 13 yaşında keşfettiğinden beri metal sevgisini besliyor. Aynı zamanda funk, soul, caz ve Afrobeat ile de ilgilenen Berns, Black Sabbath, Motorhead, Dio ve UFO gibi klasik proto-metal gruplarına bağlandı. Çok geçmeden zevkleri Meshuggah, Death, Fit For An Autopsy, Tesseract ve After the Burial gibi daha sert, daha teknik grupları içerecek şekilde gelişti.

“Funeral” için çekilen rahatsız edici video, albümün ihanet ve ıstırap temalarına hayat veriyor. Müzik ne kadar yoğun olursa olsun, Dreams Are The Only Safe Place To Hide öfkeyi tek notalı bir ifade olarak değil, gerçekçi, üç boyutlu bir deneyim yelpazesi olarak sunuyor. Keder, acı, şok, felç, depresyon, intikam arzusu ve nihayetinde zafer, Berns’in metalin ne olabileceğine dair canlı, öfkeli ve kararlı vizyonunda bir ses buluyor.

Fotoğraf: Stephanie Augello

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

60 + = 63

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu