Haberler

Eski Cannibal Corpse Gitaristi Pat O’Brien Hırsızlık ve Saldırı Suçlarından Ceza Aldı

Eski Cannibal Corpse gitaristi Pat O'Brien, 10 Aralık 2018'de yaşanan bir dizi tuhaf olaylar nedeniyle hapis cezasına ve ayrıca beş yıl gözetimin yanı sıra 23.793,45 dolar para cezasına çarptırıldı.

Eski Cannibal Corpse gitaristi Pat O’Brien, 10 Aralık 2018’de yaşanan bir dizi tuhaf olaylar nedeniyle hapis cezasına ve ayrıca beş yıl gözetimin yanı sıra 23.793,45 dolar para cezasına çarptırıldı.

16 Mart’ta, O’Brien hapis cezasına çarptırıldı ve beş yıl gözetim altında tutulma cezası aldı. Kefalet için 23.793.45 dolar ödemeye mahkum edildi. Ayrıca uyuşturucu ve alkol değerlendirmeleri yaptırması ve 150 saat toplum hizmeti vermesi emredildi. Ayrıca, O’Brien’a alkol ve kontrollü maddeler kullanmaktan kaçınması ve rastgele testlere tabi tutulması emredildi.

Kuzey Kentucky’de doğan O’Brien, başka iddiaya göre bir Northdale, Florida’da bir kadının evine girdi ve kadını  yere itmeden önce “the rapture is coming” diye bağırdı.  Eline aldığı bir bıçakla olay yerine gelen polislere doğru koştu fakat saldırıyı tamamlayamadan şok tabancası ile durduruldu.

O’Brien’ın tutuklandığı yerden yarım milden daha az bir mesafede, kiraladığı evde bir yangın çıktı.  O’Brien’ın tutuklandığı evin sahibi ,kameralara karşı konuşmayacağını söylemesine rağmen ünlü haber kanalı  ABC Action News’e  yaptığı açıklamada ,gitaristin onunla konuşurken sanki bir  halüsinasyon görüyormuş gibi olduğunu düşündüğünü ve “birinin peşinde olduğunu” iddia ettiğini söyledi. Ayrıca evin sahibi , O’Brien’ın oldukça korkmuş göründüğünü ve evin içinde bir dolabına bile saklandığını ekledi.

İtfaiye görevlileri, O’Brien’ın evinde 50 av tüfeği, 20 yarı otomatik tüfek, iki Uzi tarzı ateşli silah, 20 tabanca ve iki alev makinesi dahil olmak üzere büyük bir silah, kilitli kasalar ve potansiyel patlayıcı cihazlar buldu. Yetkililer ayrıca binlerce mermi ve ek silahları da yaptıkları detaylı araştırmalar sonucu elde ettiler. Pat O’Brien ayrıca ünlü bir silah koleksiyoncusu olarakta bilinmekteydi.

Yirmi yılı aşkın süredir CANNIBAL CORPSE üyesi olan O’Brien, 50.000 $ ‘lık kefaleti ödedikten sonra 14 Aralık 2018’de Hillsborough County hapishanesinden serbest bırakılmıştı . Fakat birkaç gün önce, yapılan yeni bir duruşmada bir yargıç, 55 yaşındaki müzisyene, elleri ve ayak bilekleri birbirine zincirlenmiş bir çeşit intihar karşıtı bir yelek giydirmiş ve  önce uyuşturucu testinden geçmesi gerektiğini söylemişti. Ardından kefalet bedelini ödeyip serbest kalacağını aktarmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu