Videolar

The Dead Daisies – Born To Fly (Resmi Müzik Videosu)

The Dead Daisies

Henüz tanışmadıysanız, sonik ifadenin kozmik nebulaları arasında çalkalanan hikayeli müzisyenlerden oluşan galaktik bir koleksiyon olan The Dead Daisies ile tanışın. Her işin ustası ve kurucusu David Lowy’nin yörüngesinde dans eden grup, rock n’ roll evreninin her köşesinden gelen kuyruklu yıldızlara sığınma hakkı tanıyor. Grubun şu anki kadrosunda davulcu Brian Tichy (Ozzy Osbourne, Whitesnake, Foreigner), baş gitarist Doug Aldrich (Dio, Whitesnake, Bad Moon Rising) ve vokalist/basçı Glenn Hughes (Deep Purple, Black Sabbath) yer alıyor. Grubun geçmişine detaylı bir bakış ZZ Top, Guns N’ Roses ve KISS gibi gruplarla dünya seyahatlerini de içeriyor ve bu tavşan deliğinden aşağıya inmek sizi rock n’ roll’un aslında sadece The Dead Daisies tarafından sürdürülen bir eterde yüzdüğü izlenimine bırakabilir. Bu izlenim ne doğrulanabilir ne de reddedilebilir.

Bu grubun ufkunun ötesinde tam olarak ne olduğunu asla bilemeyiz, ancak yıldızlararası sinyaller bize yakın zamanda yayınlanan Radiance albümünün başarısını ortaya koymak için önümüzdeki yıl bir turne yapılacağını bildiriyor. Gözünüz gökyüzünde, kulağınız amfide olsun.

The Dead Daisies, yeni albümleri Radiance’dan yükselen yeni single’ları “Born to Fly “da elebaşları David Lowy’ye bir selam çakıyor. Sadece bir rockçı ve işadamı değil aynı zamanda şampiyon bir akrobasi pilotu olan Lowy bu şarkıyı uçma aşkına bir övgü olarak yazdı. Korkusuz lideri gibi grup da atmosferik riffler, gürleyen davullar ve delici vokaller arasında uçuşa geçiyor. İster pistte yürüyor ister otoyolda ilerliyor olun, deneyiminizi yeni irtifalara yükseltmek için bunu çalın.

“Born to Fly” için hazırlanan video bizi akrobatik uçuş heyecanına sürüklüyor. Havacı güneş gözlükleri, hasta tulumlar, buhar izleri – tüm buharlı shebang. Yine de duman ve öfkenin ortasında video, rüzgârla uçan her gözü pek insanın duygusal kökenlerine, çocukluğun merak ve hayal gücüne işaret ediyor. Bir sahneden diğerine geçerken, hayattan daha büyük olan Lowy gibi birinin evrimini deneyimliyoruz. İronik bir şekilde, gökyüzünün sınırsız göründüğü aynı anda, yolculuğu her birimizin içindeki hayalperest çocukla ortak olan uçuş hayranlığına dayanıyor.

The Dead Daisies, 2013 yılında kendi adlarını taşıyan albümlerinin yayınlanmasından bu yana güçlenerek yoluna devam ediyor. Beş stüdyo, bir canlı ve bir cover albüm yayınlayan grup, dünya çapında giderek büyüyen bir hayran kitlesine sahip ve Rock’ın defalarca ölü ilan edildiği bir dönemde küresel medya tarafından övgüyle karşılanıyor.

Grubun DNA’sında John Corabi, Marco Mendoza, Richard Fortus, Dizzy Reed, Frank Ferrer, Darryl Jones, Tommy Clufetos, Charley Drayton ve Jon Stevens gibi inanılmaz bir oyuncu topluluğu yer alıyor. Ayrıca Kiss, Guns N’ Roses, Scorpions, Aerosmith, Bad Company, Whitesnake, ZZ Top ve Hollywood Vampires gibi Rock dünyasının en büyük isimleriyle aynı sahneyi paylaştılar.

2019 yılında The Dead Daisies, “Rock’ın Sesi” olarak da bilinen Glenn Hughes’u gruba dahil ederek yeni bir dönem başlattı. Glenn’in yükselen sesi ve benzersiz bas çalış stili, gitaristler Doug Aldrich, David Lowy ve davulcu Deen Castronovo’ya katılarak Fransa’nın güneyindeki La Fabrique Stüdyolarında yapımcı Ben Grosse tarafından kaydedilen ve 22 Ocak 2021’de piyasaya sürülen “Holy Ground” albümünü kaydetti.

Grup, Kasım ayında Like No Other ABD, İngiltere ve Galler 2021 turnesini tamamladı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu