Röportajlar

SLAUGHTERED PRIEST

Yunan Thrash/Black grubu Slaughtered Priest’in ana elemanı Ungod ile gerçekleştiğimiz ufak tanıtım röportajı sizlerle, kendisine hasta yatağından verdiği güzide kısacık cevapları için teşekkürü borç bilirim 🙂

Biraz grubun kuruluş amacından bahsedebilir misin,daha önce bir çok grupta yer aldın ve bu grubu kurmayı neden düşündün?Nasıl başladınız bu projeye?
Grubu kurmamdaki amaç diğer gruplarımın aksine eski usul thrash metal yapmak isteyişimdi.Her grubumda değişik konular ve müzikler icra ediyorum ama Slaughtered Priest ile anti-Hıristiyan dürtülerimi açığa vuruyorum.

Daha önce Necrohell,Sad,Nargothrond ,Insidius Infernus gibi gruplarda yer aldığını görüyorum,bu kadar çok grupta yer almanın sebebi nedir?Mesela SAD grubu daha depresif ,Necrohell daha saldırgan bir gruptu,diğer gruplarını dinleme fırsatım olmadı, tek bir grupta olup da hepsini bir arada yapmayı hiç düşünmedin mi ?
Bir çok grupta oluşumun nedeni her grup ile değişik tarzda müzik yapma isteğimdir.Insidius Infernus benim ilk grubumdu 2 albüm yayınlamıştık,şu an aktif değil. Sad grubunu kurmamdaki neden ise daha melankolik ve depresif melodik black metal ,Necrohell ve Nargothrond ‘da ise ömrümü adadığım unholy black metal yapmaktı.
(Sorumuzu işine geldiği gibi anlamış – Cenk)

İlk albümünüz olan ETERNAL GOAT REIGN bana biraz ilk dönem black metal gruplarına tapınma albümü havası verdi,fakat yeni albümünüz WORLD WIDE WAR’da içinizdeki thrash metal canavarı daha da dışarı çıkmış gözüküyor,daha kaliteli daha enstrüman kabiliyetine hakim ve düzgün bir kayıtla dinleyiciye sunulmuş…
Yıllar içerisinde herhangi bir şey değişmedi, iki albüm arasındaki fark WWW’nin daha fazla thrash metal içeriyor olmasıydı,düşüncelerimiz ve hislerimiz tamamen aynı.Slaughtered Priest ‘in ikinci albümünün daha çok eski usul thrash metali olmasını istedim aynen Razor,Slaughter ve Massacre gibi..

Proud to be sinner gerçekten güzel bir parça ismi bunu resmi web sitenizde de kullanmışsınız, gerçekten günahkar olmak tabirini hangi düşünceye itafen kullandınız?
Hıristiyan kanunlarına aykırı davranmak.

Son dönemde Black Metal içerisindeki eskiye dönüş özelliğinin artmasının sebebi Darkthrone vs. büyük grupların daha çok 80ler heavy,speed,punk metal türlerini daha çok kullanmasından mı kaynaklanıyor,sanki her daim bir trend oluşuyor ve bir çok grup bu tarzı takip ediyor gibi gözüküyor,senin fikrin ne olacak?
Müziğe ilk başladığım yıllardan beri hep black metal dinleyicisi olmuşumdur,eski usul black metal her zaman tercihimdir ama haklısın son dönemde yeni bir trend başladı denebilir ben trendleri tasvip etmiyorum.

Albüm kapaklarınızda da giderek Thrash Metal etkisi göze çarpmakta,grubunuzun geleceği hakkında ufak ip uçları verecek olursanız ,thrash/black metal ‘e devam mı yoksa daha da thrash metal tarzının derinliklerine mi dalmayı planlıyorsunuz?
Slaughtered Priest her zaman black/thrash metal tarzına devam edecektir.(çok kuul bir abimiz – Cenk )

Herhangi bir konser verdiniz mi? Yurt dışında konserlere mi daha sıcak bakardınız yoksa Yunanistan içindeki piyasadan memnun musun ?
Archgoat, Proclamation/Blasphemophager ile birlikte konserimiz oldu,alt gruptuk fakat yinede iyiydi. Tabi ki yurt dışında çalmak bizim için çok iyi bir fırsat olacaktır.

Time Before Time records ile anlaşmanız ne ölçüde,yeni kayıtlarınız da onlar mı yayınlayacak ?
Kuşkusuz Time Before Time Records underground piyasada büyük söz sahibi bir firma,anlaşma bizi çok mutlu etmişti.Çünkü piyasada bu tarz firmaları bulabilmek ve yüzde yüz tatmin sağlamak çok zor.Yeni albümümüz için bizimle çalışmak isterlerse bundan gurur duyarız.

Takip ettiğin ve en sıkı fanıyım dediğin grup ya da gruplar kimler?
Sonsuz fanatikliğim Darkthrone, Horna, Aura Noir, Satanic Warmaster, Craft,Hellhammer, Venom, Celtic Frost, Bathory ve bir çoğu

Bizlere verdiğin cevaplar için teşekkür ederiz ,Türk black metal fanatiklerine iletmek istediklerin varsa son olarak onları da alalım ?
Röportaj için teşekkürler, günahkar olmaktan gurur duyun !

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu