Kritikler

BLOODWRITTEN ”Whore”

Self-Released – 2010 – Polonya

Polonyalı grup Bloodwritten yeni ep’si ‘Whore’ ile karşımızda. Black ve thrash metalin bir araya geldiği grup 2 demo ve 2 full albümle 1997’den beri sahnede. 80lerin thrash’inden etkilenerek black vokallerle müziğini ileriye taşımaya çalışan grubun ep’sinde 2 yeni stüdyo çalışması bulunmakta.

‘Whore’ bir kurşun sesiyle başlıyor ve yüksek hızla etrafınızı sarıyor. Gerçekten kurşunun tabancadan çıkışını hissediyorsunuz. Artan melodik sesle yine hız kesmeden ‘Bullet Overdose’ başlıyor. Yüksek hızda dolanan iki parça içinizi ısıtırken 3. parça olan ‘Taste Insanity’nin canlı performansına gelince gerçekten büyük bir hüsrana uğruyorsunuz.

2008’deki Iniquity Intensity Insanity albümü Vader, Trauma gibi isimlerin çalıştıkları Hertz Studio’sunda çekilmişti. Ve böyle güzel bir stüdyoda çekilen albümün içindeki parçanın böyle bir konser performansını dinleyince şaşırıyorsunuz. Dinlerken hiçbir enstrümanı ayırt edemediğiniz gibi sözleri anlamakta bile zorlanıyorsunuz. Canlı performans olarak bir albüme konulamayacak kadar kötü bir çalışma. Kulağa böylesine boğuk gelen bir konser performansını albüme niye koyduklarını anlamak güç; son derece özensiz yapılmış. Ardından gelen enstrümantal demo ‘Return To Tortuga Bay’ ise zayıf bir şekilde kayda alınmış. Yani olsa da olur olmasa da olur diyebileceğimiz bir parça çünkü genel olarak aynı riffler dönüyor.

Grubun ilk ep’si de olsa bana göre 13 yıl ilerlemek ve kendini geliştirmek için uzun bir süre. Daha çok özenerek yapılabilirdi. Veya enstrümantal olarak değil de sözlerle klasik bir çalışma yapılabilirdi. Böylece Whore ve Bullet Overdose gibi daha çok ses getirebilirdi. Albüm kapağı ise model Hilary Keller’ın çalışması, oldukça seksi ve aynı zamanda şiddetli riffleri vurguluyor. Fakat albüme baştan sona baktığımızda Whore güzel başlayıp kötü sonlanan bir ep. Bu yüzden albümü dinledikten sonra yüzünüzde kalan ifade pek güçlü olmayacak. Umarım yeni albüm ‘Thrashin Fury’ yüzümüzü güldürür.

5/10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 + 1 =

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu