HaberlerVideolar

Nothing Sacred – Drone (Müzik Videosu)

Şarkı sözleri Ukrayna'daki mevcut durum ve modern savaşın acımasızlığı üzerine yazıldı. Günümüzde hala başkalarının hayatlarını ve topraklarını almanın neden normal olduğuna dair bahaneler bulmamız üzücü. Görüntüler bir dayanışma gösterisi olarak Ukrayna bayrağının renkleriyle renklendirilmiştir. 

Nothing Sacred, 1983’ten başlayarak Avustralya’nın doğu kıyısında sonik bir yıkım saltanatı kurdu. Melbourne’de sürekli konserler veren ve Sydney ve Adelaide’de birçok tura çıkan grup, 1986’da Metal For Melbourne festivalinde başrolde yer alarak 80’lerin ortalarında Avustralya metal sahnesinin kalbine yerleşti. Megadeth’in 1988 Avustralya turnesinde açılış yapma fırsatı, turnenin iptal edilmesiyle kaçtı.

Yüksek enerjili canlı performanslar 1985’te bağımsız olarak yayınlanan “Deathwish” EP’si ve ardından 1987’de Cleopatra Records aracılığıyla dünya çapında yayınlanan ilk albüm “Let Us Prey” ile tamamlandı. Nisan 2012’deki kapalı gişe geri dönüş konserini, Melbourne’da Paul Dianno/Blaze Bayley Avustralya turnesinin ana desteği izledi.

Grup 2015’te Japonya’nın Osaka kentinde sahne aldı ve yılı Sydney’deki Steel Assassins Festivali’nin ilk gününün ana sponsoru olarak tamamladı. 2017’nin başlarında grup 30. yıldönümü “Metal for Melbourne” festivalinin bir parçası olarak çaldı. MFM konserinden sonra kadro değişiklikleri grubu yine yavaşlattı, ancak vokalde James Davies ve gitarda Stu Bedford’un eklenmesiyle grup 2019 ve 2020’nin çoğunu yazarak ve kaydederek geçirdi.

Grup 2021’de aynı kadroyla “NoGods” başlıklı bir tam uzunlukta albüm yayınladı. 2023’ün başlarında Nothing Sacred’ın altı parçalık yeni EP’si Leviathan yayınlanacak. Nothing Sacred’ın geçmişini Metal Down Under ve Thrash or Fuckoff adlı 2 belgeselde görebilirsiniz

 

Şarkı sözleri Ukrayna’daki mevcut durum ve modern savaşın acımasızlığı üzerine yazıldı. Günümüzde hala başkalarının hayatlarını ve topraklarını almanın neden normal olduğuna dair bahaneler bulmamız üzücü. Görüntüler bir dayanışma gösterisi olarak Ukrayna bayrağının renkleriyle renklendirilmiştir. 80’lerin harika bir thrash metal şarkısı!

 

Nothing Sacred hayranları grubun yakında çıkacak EP’si “Leviathan “da, James Davies’in yerine Chris Stark’ın vokalist olarak geri döndüğü bir kadro değişikliği olduğunu fark edecekler. Stark daha önce birkaç yıl boyunca grupla birlikte şarkı söylemişti ve şimdi bir sonraki canavarlarının vokal parçalarını hazırlamak için zamanında geri döndü.

“Leviathan” EP’si, grubun “No Gods” albümünde yaptıklarının üzerine inşa edilen yeni ve eski parçaların bir karışımı. Bol miktarda riff, öldürücü sololar ve vokalist Chris Stark’tan büyük melodiler içeriyor. EP’de ayrıca grubun 80’lerin ortalarındaki canlı konserlerinin vazgeçilmezi olan ve daha önce yayınlanmamış bir thrash parçası olan “Sudden Death “in yanı sıra grubun ilk albümü “Let Us Prey “den birkaç parçanın yeniden kaydı ve iki yeni şarkı yer alıyor. Yeni şarkıların tamamı jam session’larda yazıldı, herkes riffleri ve düzenlemeleri mix’e atıp jamming yaptı. Genel olarak, EP eski ve yeninin bir karışımı ve bir devam albümü çok uzun sürmeden yapabilecekleri bir şey.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu