Haberler

Iron Maiden’in Resmi Birası “Trooper” 30 Milyonuncu Şişesini Sattı!

Efsanevi grup Iron Maiden'in Resmi Bira Markası Olan "Trooper" 8. Yıl Dönümünde 30 Milyonuncu Şişe Birasını Sattığını Duyurdu!

İngiltere’de barlar ve kapalı mekanların yeniden açıldığı şu günlerde , Iron Maiden ve Robinson Brewery ortak üretimi olan “Trooper” marka biralarının 30 milyonuncu şişesinin satıldığını sevenleriyle paylaşmanın sevincini yaşıyor. Üstelik bu bira dünya çapında piyasaya çıkalı 8 yıl oldu ve bunun yıl dönümünde böyle bir eşiği geçmek marka için oldukça başarılı bir adım olarak paylaşıldı.

Biranın 4.7 alkollü özel İngiliz Premium sınıfında olması ,diğer İngiliz Ale biralar arasında hem tadı hemde marka değeri ile sıyırılmasına neden oldu. Bu bira dünya çapında 60’dan fazla ülkede satışa sunuldu ve oldukça sevildi. (Türkiye’de yok!) Ayrıca Trooper bir çok altın madalya kazandı bunlardan bazıları ise British Bootlers Institue , Global Beer Masters ve International Beer Challange!

Bilindiği üzere publar 2020’nin büyük bir kısmında kapalı olmasına rağmen, Trooper çevrimiçi dağıtım ortakları ve ihracat listeleri aracılığıyla güçlü satışların keyfini çıkarmaya devam etti ve hatta yıl boyunca iki yeni bira üretti – Trooper Fear Of The Dark -% 4,5 ABV İngiliz bitter çikolatası aromalı, tam gövdeli ve lezzet bakımından zengin aromalı ve hoppy aromalarıyla dolu% 4.3 ABV altın Indian Pale Ale olan Trooper IPA. Bu yeni Trooper biralarının her ikisi de, IRON MAIDEN solisti ve dümendeki bira meraklısı Bruce Dickinson ile işbirliği içinde üretildi ve her ikisi de perakende ve ihracat pazarlarında müthiş bir tepki aldı.

Dickinson şunları söyledi: “Robinsons ile 30 milyon şişe satış dönüm noktasına ulaştığımız için daha fazla gurur duyamazdım. Dünyanın her yerinden hayranlarımızın ve bira severlerin keyif aldığı olağanüstü Trooper biraları ailesi geliştirdik. Her Trooper birasının sergilediği kalite, özgünlük, aroma ve ayırt edici karakter hakkında çok şey söyleyeceksiniz.Diğer önde gelen uluslararası bira üreticilerinin de yerel Trooper varyantları oluşturmada bizimle ortak olmak istemeleri, biz ve Robinsons’ın yarattıklarının ne kadar iyi olduğunun bir kanıtıdır. Nice 30 milyon şişelere!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu