Haberler

Iron Maiden’den Nicko McBrain Bu yılın Başlarında Felç Geçirdiğini Açıkladı.

71 yaşındaki davulcu, MAIDEN’ın resmi web sitesinde yayınlanan bir açıklamayla geçirdiği sağlık sorununu doğruladı

McBrain’in açıklaması aşağıdaki şekildedir: “Umarım bu mesaj hepinizi rahatlatır!

“Bugün size yazmamın nedeni, yaşadığım çok ciddi bir sağlık sorununu size bildirmektir. Ocak ayında bir felç geçirdim, Tanrı’ya şükürler olsun ki TIA olarak adlandırılan küçük bir felçti. Sağ tarafımda omzumdan aşağısı felç oldu, elbette kariyerimin bitmesinden çok endişeliydim ancak eşim Rebecca ve ailemin, doktorlarımın, özellikle de OT (Mesleki Terapistim) Julie’nin ve MAIDEN ailemin sevgi ve desteğiyle %70’e yakın bir iyileşme oranına geri dönebildim. 10 haftalık yoğun bir terapinin ardından turnemiz için provalara başlama zamanı neredeyse gelmişti.

“Bunu size daha önce değil de şimdi bildirmenin önemli olduğunu hissediyorum çünkü esas olarak işimi yapmak ve %100 zindeliğe geri dönmeye odaklanmakla ilgileniyordum. Henüz o noktada değilim ama Tanrı’nın inayetiyle haftalar geçtikçe daha iyi ve daha güçlü oluyorum.

“Şimdiye kadarki en harika ve büyülü tur için hepinize teşekkür ederim, hepiniz harikaydınız.

“Benden bu kadar. Tanrı hepinizi korusun, güvende ve iyi kalın ve hepinizi zaman içinde bir yerlerde görmeyi dört gözle bekliyorum 🙂 :-)”

Menajer Rod Smallwood şunları ekledi: “Grubun geri kalanı ve ben Nicko’nun felç geçirdiğinden bu yana başardıklarının inanılmaz bir inanç ve irade göstergesi olduğunu düşünüyoruz ve hepimiz onunla gurur duyuyoruz.

Önünde öğrenmesi gereken bu yeni ve müzikal açıdan çok karmaşık set varken, o sadece başını öne eğdi ve iyileşmeye konsantre oldu. Açıkçası Mayıs ayında grup provaları başlayana kadar bütün bir şovu çalıp çalamayacağını bilmiyorduk ve gruptan ona çok fazla destek geldi ve ardından bunu yapabileceğini gördüğümüzde hepimiz için gerçek bir rahatlama oldu!

“Nicko, Nicko olduğu için yaygara koparmak ve turun dikkatini dağıtmak istemedi ama artık yakında oraya gideceğinden emin olduğu için siz hayranlarının herhangi bir söylenti yerine doğrudan kendisinden öğrenmesi gerektiğini düşündü! Elbette hepimiz onun bu durumla bu kadar iyi mücadele etmesinden çok memnunuz ve birkaç ay sonra üç Batı Kanada konseri ve Kaliforniya’daki Power Trip’ten başlayarak birlikte daha birçok tura çıkmayı dört gözle bekliyoruz. Sabırsızlanıyoruz! Bu turne o kadar iyi ki!”

McBrain’e 2020’de 1. evre gırtlak kanseri teşhisi kondu ve 2021’de tek bir röportajda bu konuyu açtı, ancak bunun dışında çoğunlukla gizli tuttu.

Şu anda 71 yaşında olan müzisyen, Miami Üniversitesi Sağlık Sistemi ve Miller Tıp Fakültesi’nin bir parçası olan Sylvester Kapsamlı Kanser Merkezi’nde bir endoskopi geçirdikten sonra kanser teşhisini aldı. Bir hafta içinde McBrain’in kanseri ameliyatla alındı ve şimdi kanserin geri dönmediğinden emin olmak için birkaç ayda bir kontrolden geçiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu