HaberlerVideolar

Gama Bomb Yeni Müzik Videosu “Speed Funeral “ı Yayınladı

İrlandalı thrash metal efsanesi Gama Bomb, 10 Kasım’da Prosthetic Records aracılığıyla yayınlanacak olan sekizinci stüdyo albümleri “Bats “in detaylarını açıkladı. Grup ayrıca albümden ilk single’ını ve ona eşlik eden, dörtlüyü çok sevdikleri maskotları Snowy The Gamabominable Snowman’in zamansız ölümünün ardından bulan videoyu da aşağıda görebilirsiniz.

Gama Bomb’un vokalisti Philly Byrne yeni albüm hakkında şunları söylüyor: “‘Bats’ şimdiye kadar yaptığımız en tuhaf albüm. Hip hop efsanesi The Egyptian Lover’ın konuk sanatçı olarak yer aldığı, sürpriz bir saksafon solosu, fütüristik bir prolog ve Percy Bysshe Shelley’nin sözlerini içeren bir crossover şarkısı var – sonunda frene basacak kadar kendimize güvendik ve yazarken çok eğlendik. Tuhaflık iyidir!”

“Speed Funeral” ile ilgili olarak şunları da ekledi: “Yeni albümümüzde ‘Gama Bomb kalıbından çok farklı şarkılar var, bu yüzden ‘Speed Funeral’ ile başlamak istedik çünkü eğlenceli, akılda kalıcı, klasik bir GB şarkısı. Bu parçayla sizi yavaşça alıştırıyoruz!

“Şarkı sözleri her zaman hayalini kurduğum bir şeyle ilgili – öldüğümde bir rokete bağlanıp ailem ve arkadaşlarım beni izlerken uzaya fırlatılmak istiyorum. Artık orta yaşlı adamlarız, bu yüzden belki de ölüm biraz daha fazla aklımızda.”

Philly, Domo, John, Joe ve James (Vader ve Decapitated) “Bats “te bizi Mısır’ın mezarlarından eski Hollywood’un soluk cazibesine, yeni sonik manzaralara ve her türden yeni maceraya götürüyor. “Bats” sadece Gama Bomb’dan doğabilecek bir albüm; içlerindeki absürtlükleri kucakladılar, birbirlerinin kollarına güvenle düştüler ve onları ileriye taşımak için son 21 yılda onları birbirine bağlayan kendine özgü yapıştırıcıya güvendiler. “Bats” tamamen gitarist Domo Dixon tarafından üretilen, mikslenen ve mastering’i yapılan ilk Gama Bomb albümü; son birkaç yıldaki çeşitli kapanmalar sırasında edinilen uzaktan kayıt becerileri kullanılarak, “Bats “in kaydına kasıtlı olarak kendi kendine yeten bir tavırla yaklaşıldı.

Lirik içerik farklı yönlere kayarken, albüm, 60’ların ikonik tasarım trendlerine ve pop kültürüne görsel bir saygı duruşu niteliğindeki “Bats” sanat eserinde de görüldüğü gibi 1960’lardan esinlenen bir estetikle birbirine bağlanıyor. Sanat, A Nightmare on Elm Street, Evil Dead ve What We Do In The Shadows’un ikonik posterlerinin arkasındaki sanatçı olan ve şimdi Gama Bomb ile dördüncü işbirliğini yapan efsanevi Graham Humphreys tarafından yaratıldı.

John Roche (gitarlar) yorumluyor: “Sevgili Rory McGuigan’ın eşlik eden çizimleri ve kakmaları Russ Meyer ve filmlerine isimlerini koymak istemeyen diğer yönetmenlerin 1960’lardaki istismar filmlerine dayanıyor.” Uzun süredir Gama Bomb hayranı olan başarılı ressam Kirsty Clark, albüm kapağında başrolü üstleniyor ve sizi tamamen kurgusal “Bats” sinematik evrenine davet ediyor.

Sonik olarak Gama Bomb, yirmi yıl boyunca headbang ve yumruk atmanın ön saflarında mükemmelliğe ulaşan kendine özgü thrash sound’una sadık kalmayı başarıyor. Judas Priest ve Iron Maiden gibi heavy metal devlerine selamlar var, hatta bir parça Bad Brains-esque punk tavrı var ama Tankard ve Sodom gibi daha tanıdık etkiler de hala kendini belli ediyor. Ama Gama Bomb’un sıradan bir şey sunduğunu düşünüyorsanız, İrlandalı müzisyen Gavin Kerins’in konuk olarak katılmasını ya da hip hop öncülerinden The Egyptian Lover’ın -doğal olarak- “Egyptron “da rap yaparak yıldızlaşmasını hesaba katmamışsınız demektir.

1. Prologue Under the Pyramids
2. Egyptron (feat. The Egyptian Lover)
3. Living Dead in Beverly Hills
4. Rusted Gold
5. Materialize
6. Mask of Anarchy
7. Don’t Get Your Hair Cut
8. Dreamstealer
9. Speed Funeral
10. Secular Saw
11. Bats in Your Hair

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu