Röportajlar

CANNIBAL CORPSE

Selamlar, başta Wretched Spawn albümü hakkında biraz bilgi verirmisin?

ALEX WEBSTER- Albüm Texas Tornilloda ki Sonic Ranch stüdyosunda 2003 eylül ve ekim ayında kaydedildi.Albümün prodüksiyonunu Neil Kernon yaptı.

 

Death metalin son zamanlarda nereye gittiğini düşünüyosun? Söylemek istediğim geçmişe baktığın zaman ,death metalde ne değişti?Hala kıçları tekmeliyecek kadar brutal ve cool mu? Ve bazı death metal grupları neden trendleri umursuyorlar yada umursadılar?

ALEX- DECAPITATED ve SPAWN OF POSSESSION gibi yeni grupların teknik ve brutalite yolunu daha ileriye taşımaya yardımcı olduklarını düşünüyorum. Bu tabiki olumlu bir şey. Gelecekte, death metal sadece daha iyi ve dahada iyi olacak. Daha fazla stmak için tarzlarını değiştiren trendy piçleri siktir et! Death metalin herhangi bir şekilde bu zayıflıklara ihtiyacı yok.

 

Bazı tipler death metal grup üyelerinin albüm kapaklarında göründükleri gibi olduklarını düşünüyor , ama (genelde) gayet normal insanlar. İmajınmı yoksa müziğinmi önemli olduğunu düşünüyorsun?

Müzik geniş bir şekilde en önemli şeydir görünüş ve imaj gerçekte önemli değil, death metal gruplarının imaj olayında biraz karanlık görünmeye çalışmayı denemelerini düşünmeme rağmen hepimiz normal insanlarız ama karanlık ve brutal müziği seviyoruz ve kendimizi bu şekilde geliştirmek istiyoruz.

 

Yeni gruplara neler tavsiye edersin? Bununla birlikte burada Cannibal Corpse dinledikten death metal yapmaya karar vermiş çok adam tanıyorum…

Pratik yapmak! Hemde çok fazla! Eğlenmene bakmalısın çünkü para için death metal çalmak hiç birşey ifade etmez, şöyle deyim mücizedende az bir ihtimal ve eğer para kazanmak istiyorsan death metal iyi bir seçim.

 

Amerikada 1999 yılından beri bazı değişiklikler olduğunu düşünüyorum. Söylemek istediğim Wahsington ve Seatle da insanlar toplumlara önemli mesajlar verdiler. Tarafsızmısın yoksa bu olaylarda hemfikirmisin? WTO karşısındaki protestolar hakkında ne düşünüyorsun?

Fuck Politics! ( Amerikalı apolitik ve gore takılan herhangi bir metalheadden alacağın cevap budur, /soner)

 

Amerikalı bir kadın sizin müziğiniz hakkında size dava açmış doğrumu?

Bunun hakkında hiçbirşey bilmiyorum, üzgünüm. (Amerikalı değil, Almanyalı koyu hristiyan ihtiyar bir nine, yanlış bilgi /Soner – Soner de ajan aa, her bişeyi biliyor/Fatih)

 

Jim Carrey ile tekrar bir filmde görünecek misiniz? Duyduğum kadarıyla Jim bir death metal fanı. Bu doğrumu? Ve senin favori filmlerin neler?

Muhtemelen hayır, çünkü çoğu filmlerde bizim için gerçekten hiç yer yok. Ace Venture beklenmedik bir şanstı. Ve evet Jim carrey death metali seviyor. O gerçekten cool bir herif! Benim favori filmlerim, The Shining, Braveheart, Lord Of The Rings, The Exorcist, Goodfellas ve pek çok film!

 

Gore Obssesed Albümünde No Remorse Coverlamıştınız, 80leri özlüyormusunuz?

Metallica gibi, 80’s den bazı grupları severdik, ama 80’s özlemiyoruz zamanımızın çoğunu gelecekle ilgili harcamayı tercih ederiz. Biz sadece “No Remorse” u çaldık çünkü çalmak için gerçekten kolay bir şarkı ve tabiki de gerçekten heavy.

 

Burada sizi ne zaman izleyebileceğiz? Duyduğum kadarıyla sizin menajeriniz Destruction’ın da menajeri, sizi Türkiyede bazı problemler dolayısıyla konser vermenizi istememiş… Gerçek hikayenin ne olduğunu açıklayabilirmisiniz?

Sanırım bazı herifler Türkiye’deki güvenlik problemleri hakkında endişelenmişler. Daha sonrada orada çalabileceğimizi umuyorum, ama bunun iyi bir fikir olduğu konusunda gruptan diğer çocukları da ikna etmek zorundayım. Umuyorum ki bu sene orada çalabiliriz. Destruction’un işleri hakkında herhangi bir şey bilmiyorum, bu yüzden bir şey söyleyemem.

 

Türkiye hakkında herhangi birşey biliyormusun?

Sadece haberlerden. Orada Cenotaph gibi gruplarla birlikte iyi bir death metal piyasası olduğunu biliyorum. Ve orada kamp yapmak, doğa yürüyüşü için pek çok güzel yerler olduğunu biliyorum.Bu yıl Türkiye’de çalabiliriz,belki ekimde ki ikinci avrupa turunda. (demekki yalan söylemiş 🙂 gelmediler, ben bu röportajı yapalı aylaaar olduğu için tarihi geçtiksten sonra oldu böyle işte / Fatih)

 

(bu arkadaşımız Volkanın sorusu)Ben lisedeyken,sizin cool lirikleriniz nedeniyle ingilizce dersinden kalmıştım.İngilizce öğretmenime liriklerinizi Türkçeye çevirtmek istemiştim.Onun tek yorumu’sen psikopatmısın’olmuştu.:-)Bir çok albüme sahipsiniz ve hala gore lirikler yazıyorsunuz. Onları hangi modda yazıyosun? Napalm Death gibi politik lirikler yazmayı hiç düşündünüzmü?

Gore lirikler kitaplar,filmler,haberlerdeki şiddet ve bizim kendi hislerimizden esinlenilerek yazılıyor. Bana göre,death metal negatif enerjiyi iyi ve pozitif yönde kullanmaktır.Politik lirikler yazmak istemiyoruz,çünkü dinleyiciler bizi dinlediği zaman onların haberler hakkında düşünmelerini istemiyoruz.Gurubumuz gerçeklikten bir kaçış yolu.

 

Albüm kapaklarınız bende hayranlık uyandırıyor.Bloodthirst benim en sevdiğim albüm kapağınız diyebilirim.Müziğiniz hakkında herhangi birşey bilmeyen bir insana müziğinden anladığını nasıl anlatırsın?

Albüm kapaklarımızı santçımız Vincent Locke hazırlıyor, tabiki müziğimizin içeriğine bağlı kalarak. Müziğimiz içinse şöyle söyleyebilirim;müzisyen olmayan bir insan için bile dinlemesi ve hatırlanması kolay teknik müzik yapmaya çalışıyoruz.

 

Sırada saçma ve gereksiz bir soru var. Herhangi bir çizgi film kahramanın varmı?

Çizgifilm izlemem,manga gibi gerçekten cool olanlarını bile ama sana bir tane tavsiye edebilirim.’Brak’ın gerçekten çok olduğunu düşünüyorum.Google da onu bir arayın,bizim şarkımız ‘Fucked with a Knife’ı söylüyor ve sonrada gülmeye hazırlanın derim.

 

Sorularım burada biter,söylemek istediğin bir şeyler varmı?

Türkiyedeki tüm fanlarımıza selamlar ve teşekkürler.Bu yıl hepinizi görmeye gelmek istiyoruz!

 

Bende röportaj için teşekkür ederim,sizi Türkiyeye bekliyoruz…

Bende teşekkür ederim!Umarım Türkiye’de görüşürüz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu