Röportajlar

ASSASSINATE THE FOLLOWING

Selam, Nasıl gidiyor? 🙂 Öncelikle, müziğinizi hiç dinlememiş birine müziğinizi nasıl tanımlarsınız? Grup ismi nereden geliyor?
Müziğimizi müzikal otizmi ve hiperaktivitesi bulunan çocukların ortaya çıkardığı bir progresif/doom olarak tarif edebilirim. Grup ismine gelince, biz fikirlerimizi bir oraya bir buraya savururken Russ "Assassinate The Following" dedi ve hepimizin gerçekten hoşuna gitti. Gerçekten akılda kalıcı ve daha önce duymadığım bir şey olması iyi. Konuşmak için kendi yolumuzu yarattık.

Son albümünüz fanlardan ve medyadan nasıl tepki aldı?
Massacre of North (albümün adı, aklında tutamayanlar için 🙂 ) beklediğimizden çok daha iyi tepki aldı ve iyi nokta değişik dinleyicilerden gelmesiydi. Bir çok metalci olmayan veya sağlam dinleyicinin aynı düşünceleri paylaşması ve bu çeşitliliği görmek gerçekten güzel.

Full length kayıt işleri ile ilgili bize neler söyleyebilirsin? Kaydı nerede aldınız ve beklentiler nasıldı? Daha brutal, daha teknik veya tamamen farklı bir şey? Bu albümde herhangi bir baskı hissettiniz mi?
Hepsini bir arada ele alacak olursak, yeni albüm düşündüğümüzden daha büyük olacaktı. Müzik düzenlemesini müzisyenin ve dinleyicinin bakış açısına göre düzenlemek en az insanlara anlatmak istediğiniz kadar önemli. Sözler dinleyiciye kendine göre yorum yapma ve görülmeyeni görme imkanı sağlıyor. Albüm kesinlikle daha brutal, daha teknik ve başka her neyse, daha uç. Bu albüm ile birlikte insanlara kendimizi gösterme ve ne olduğumuzu ve ne yapabildiğimizi kanıtlama konusunda iyi bir adım attık.

"Massacre of the North" ile karşılaştırcak olursak, bugün müzikteki en büyük farklılık ne?
Bugün müzikte dahaçok dinlenebilirlik ve yapı üzerine yoğunlaşıldı. Eğer dinleyici rahatlıkla dinleyip, kendini şarkıya kaptırıp onu akıcı bulduğunu fark ediyorsa, bunlar bir araya gelince bizim sonraki albüm için ne istediğimizi meydana getiriyor. Yeni albüm eskisine göre daha olgun bence.

2010 aralığında ilk videonuz "I once was" kaydettiniz. Final efektlerinden gerçekten tatmin oldunuz mu?
Kesinlikle! Video yeni dinleyicilerin sadece izleyerek bizi tanımalarını sağladı. Pozitif karşılıklar almak ve iyi bir şarkıyı harika bir video ile görmek gerçekten güzeldi.

Genelde müzikleri kim yazıyor ve müzikleri periyotlarla mı yoksa her an aklınıza geldiğinizde mi yazıyorsunuz?
Müziği çoğunlukla büyük bir kısmını Brandon White yazıyor ve önceki albümde geçen 2 yılda Drew ve Brandon değişik periyotlarla Massacre’i oluşturdular. Drew ise sözlerin çoğunluğunu yazıyor.

Sözleri yazarken size bu albüm için neyden esinlendiniz? Daha doğrusu herhangi bir özel bakış açınız veya temanız ya da aklınızda zaten liriksel bir yaklaşım mevcut muydu?
Esinlendiğimiz esas şey ki her şey akıcı kılan, tabiatın mükemmelliği fikriydi. Yani, hayat ve tabiat dengesini bulma gerçekten dörtdörtlük bir süreç. Albümün ana fikri ise insan içgüdüleri ve daha yüksek bir güce inanç arasındaki çatışma. Bu bir çeşit insan ve ruh ayrımı öyküsü.

Müziğinizde çok fazla clean vokal var. Bu konudaki düşünceleriniz neler ve sizce bunun herhangi bir katkısı var mı?
Müziğe bir karakter ve dinamizm kazandırdığı düşüncesindeyim. Öykünün önemli bir kısmını anlatırken clean vokal kullanmak birisinin size bağırarak manevi bir şey açıklamasından daha kolay bir anlaşılabilirlik sağlar. Ve eğer clean vokal ile beraber akılda kalıcı bir melodi bulursanız müzik çok akıcı bir hale gelir.

Bana gerçek bir canlı Assassinate the Following deneyiminin nasıl olduğundan bahseder misiniz?
Sıkı sahne hareketlerinin,canavarvari vokallerin, yüze soğuk su gibi çarpan soloların ve hepsinin bir araya gelmesiyle oluşan ve bir bakireyi bile kıskandıracak bir karışım.

Sizce grup son albümden beri gelişti mi veya gelişme hissettiniz mi?
Tamamen kesin olarak. Grup olarak çok ilerleme kaydettik. Ayrı ayrı olarak da ilerleme kaydettik. Bence bu grup olarak ve arkadaşlık olarak kaydettiğimiz gelişme bir dahaki albümde kesinlikle görülecektir.

Sizce ideal grubunuzu oluşturacak olsanız kimleri grubunuzda bulundururdunuz? ( yaşayan, ölü, nefes alan, almayan fark etmez tabi ki 🙂 )
Gerçekten zor bir soru. Sanırım Davul:Blake Richardson, Bass: Les Claypool, Rhythm guitar: Paul Waggoner, Lead Guitar: John Petrucci, Klavye: Jordan Ruddess, Vokaller : Freddie Mercury and Craig Betit.

Bize Kanada sahnesi hakkında bir şey anlatabilir misin? Beneath The Massacre, Despised Icon, Comeback Kid vs. gibi grupların üyeleriyle tanışıklığın var mı?
Kanada müzik sahnesi gerçekten muhteşem. Sunabileceğimiz çok şey var ve insanlar bizi boş grup yerine koyuyor. Bir gün Kanada dünyaya metalimizin ne kadar sert olduğunu gösterecek.

Bundan sonraki hedefleriniz neler peki?
Amaçlarımız tura çıkmak, olabildiğince çok arkadaş edinmek ve yol boyunca bir şeyler öğrenmek. İnsanları müziğimizle değiştirmek istiyoruz ve sadece insanların bizdeki potansiyeli görmesini istiyoruz.

Favori kahvaltı gevreğiniz ne peki? 🙂
Drew’un favorisi Vector fakat ben (brandon white) kesinlikle Frosted Flakes derim 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu