Kritikler

KING OF ASGARD ”Fi’mbulvintr”

Metal Blade Records – 2010 – İsveç

Son dönemde çıkan ve beni en fazla etkileyen bu albüm için kritik yazmayı hep erteledim. Bunun sebebi ;  albümü bu derece beğenmemdeki en büyük neden olan,melodik yapısı birkaç dinleyişte sıkmaya başlayacak mı sorusuydu. Ancak son bir ayda her gün dinlediğim bu albüm bırakın sıkmayı,benim için daha fazla güzelleşti.

‘’Enfusi  gazlama’’ durumundan çıkıp grupla ilgili birkaç bilgi vermek istiyorum. ‘’Fi’mbulvintr’’ 2008 yılında kurulan İsveç  patentli grubun ilk albümü olma özelliğini taşıyor. Tarz olarak Viking- Pagan  metal karışımı diyebilirim. Albüm bir intro bir outro olmak üzere 13 parçadan oluşuyor. 53 dakikalık bir Viking metal şöleni sunuyor bize.  Scream ve clean vokaller , buz gibi gitar riffleri  ile şarkı uzunlukları mükemmel dengelenmiş.  ‘’Brethren Of The  North’’  ve  ‘’Einhaerjar’’ ilk dinleyişte dikkat çeken çalışmalar olmuş.  Ancak benim albümdeki ve son dönemdeki en büyük favorim ‘’Wrath Of The Gods’’ oldu.

Sözü fazla uzatmak istemiyorum ancak küçük bir dip not ekleme istiyorum ; ilk albümü Metal Blade Records’dan çıkarmak her baba yiğidin harcı değildir. Grup bu noktada kalitesini zaten belli ediyor. Dinleyin bana hak vereceksiniz.

10/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu