Haberler

Anıl Özbek’ten Yeni Tekli Yayında “Pinkmist”

Tek kişilik Melodic Death Metal projesi Anıl Özbek, en yeni teklisi “PINKMIST” ile üretime devam ediyor.

Anıl Özbek, 5 parçalık çıkış EP’si “Omniscient” ile Ağustos 2019’da karşımıza çıkmıştı. Alışılmadık bir şekilde tüm kayıtları, mastering ve miksleriyle birlikte tüm prodüksiyonunu tek başına yaptığı çıkış albümü, akılda kalıcı melodileri ve Anıl’ın kararlılığı sebebiyle beğeni toplamıştı. 25 yaşındaki sanatçı, EP’den hemen sonra Ekim ayında teklisi “Gorephase” ile karşımıza çıkmış, bu sefer bakır üflemeli senfonik enstrümanların kullanımıyla karanlık bir hava yakalamayı başarmıştı.

Ve şimdi, Anil Ozbek “PINKMIST” adında yeni bir single ile karşımızda. An itibariyle Spotify, Apple Music, Tidal, Deezer ve tüm dijital platformlarda yayında. Şarkıyla ilgili şunları söylüyor:
“Anksiyete ve ümitsizlik üzerine dinamik ve karanlık bir şarkı. “Pink mist” askeri bir
terim. İnsanlar vurulduğunda çıkan kanın dumansı halini betimliyor. Bu tabiri bir
metafor olarak kullanarak ilaç şirketlerine karşı kızgınlığını da dile getiriyor bu şarkı
aynı zamanda. Koronavirüs günlerinde tartışmak için çok iyi bir konu olmadığının
farkındayım.”

At the Gates ve In Flames gibi gruplardan ilham aldığını belirten Anıl Özbek, bugünlerde Mgla ve Behemoth gibi black metal ve blackened death metal  gruplarının yanı sıra, Decapitated ve Cannibal Corpse gibi death metal gruplarını yoğunlukla dinlediğini söylüyor. PINKMIST isimli son şarkısını tüm zihinsel ve mental bozukluklar yaşayan insanlara adadığını söyleyen sanatçı, şarkının sözlerini içeren resmi bir videoyu da YouTube’da yayınladı. Aşağıdaki  linkten izleyebilirsiniz:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu