Haberler

Thy Art Is Murder’da Beklenmeyen Kadro Değişimi

Avustralyalı extreme metal devi THY ART IS MURDER vokalist Chris “CJ” McMahon ile yollarını ayırdı. Gruptan yapılan açıklamada McMahon’un vokallerinin THY ART IS MURDER’ın Human Warfare aracılığıyla bugün (22 Eylül Cuma) çıkan yeni albümü “Godlike “da yer almadığı, CJ’in yerine gelen ismin “bu hafta başında yeni albümün vokal kayıtlarını tamamladığı” belirtildi.

THY ART IS MURDER ve McMahon arasındaki ayrılık, Instagram’da transfobik bir yorum paylaştığı için aldığı tepkiler nedeniyle sosyal medyasını silmesinden bir ay sonra gerçekleşti. Ertesi gün THY ART IS MURDER’ın diğer üyeleri toplulukla dayanışma amacıyla Instagram’da bir trans bayrağı paylaştı. Grup, “Kayıtları düzeltiyoruz, yanınızdayız” diye yazdı.

THY ART IS MURDER bugün erken saatlerde sosyal medya üzerinden McMahon’un gruptan kovulduğunu ve “Godlike” albümüne yaptığı katkıların kaldırıldığını doğrulayan bir açıklama paylaştı.

Açıklamanın tamamı şu şekildedir: “‘Godlike’ ile ilgili olarak sizlerle paylaşmak istediğimiz bazı önemli haberlerimiz var.

“Yeni albümümüz ‘Godlike’, beklenmedik bir değişiklikle tüm dünyada dijital olarak satışa sunulmuştur – Chris McMahon artık THY ART IS MURDER’ın bir parçası değildir ve albümde yer almamaktadır.

“Bunun sürpriz olabileceğinin farkındayız ve sizi temin etmek isteriz ki bu karar grubun bütünlüğünü ve gidişatını korumak için alınmıştır.

“Geçtiğimiz ay yaşananlar bu eylemin nedeni değil, karakteri ve muhakemesindeki uzun süreli çöküşün bir başka belirtisiydi. Tabiri caizse bardağı taşıran damla oldu. Uzun lafın kısası, ortaya çıkan sonuç oldukça büyük oldu. Sahip olduğu çeşitli ideolojilere teslim olmadığımız takdirde THY ART IS MURDER’ı içeriden yok etme tehditleriyle karşı karşıya kaldık.

“Herkesin ifade özgürlüğü ve kendi gerçeğini arama hakkı vardır; bunun beraberinde getirdiği sonuçlara katlanma özgürlüğü de vardır.

“Bu zorlu süreçte bize verdiğiniz destek ve mahremiyetimize gösterdiğiniz saygı için teşekkür ederiz. Yolumuza devam ederken, bu hafta başında yeni albümün vokal kayıtlarını tamamlayan ve WHITECHAPEL, FIT FOR AN AUTOPSY ve SPITE ile birlikte birkaç gün içinde başlayacak olan ‘Godlike’ Avrupa turnesinde bize katılacak olan yeni vokalistimizi sizlere tanıtmaktan heyecan duyuyoruz.

Kendini işine adamış hayranlarımıza güçlü müzik ve unutulmaz performanslar sunmaya odaklanmaya devam ediyoruz. Birlikte bu yeni döneme başlarken gösterdiğiniz anlayış ve devam eden desteğiniz için minnettarız.

“Minnettarlıkla, THY ART IS MURDER”.

Birkaç saat sonra McMahon Instagram’da kısa bir mesaj yayınlayarak şunları söyledi: “Az önce uyandım ve haberleri gördüm. Evet, bu şekilde öğrendim. Ve evet hikayenin tamamı bu değil. Yarın Sydney Avustralya saatiyle 17:00’de canlı yayına çıkacağım.”dedi.

İlk transfobik yorumunu sosyal medyada paylaştıktan günler sonra McMahon grubun Instagram hesabından bir video yayınlayarak “Instagram’da paylaştığım ve korkunç bir şekilde yorumladığım video nedeniyle üzülen ve kırılan herkesten özür dilerim. Niyetim herhangi bir şekilde transfobik olmak değildi. Ve şimdi öyle bir noktaya gelindi ki, niyetimin ne olduğu gerçekten önemli değil. LGBTQ+ topluluğundan, onların müttefiklerinden ve onları destekleyen insanlardan özür dilerim. Onları desteklediğimi sanıyordum ama paylaştığım ve korkunç yorumlar yapılan videom aksini kanıtladı.

“Trans olan arkadaşlarıma sesleniyorum, lütfen bunu transfobik olduğum şeklinde algılamayın. Niyetim bundan çok farklıydı. Benimle birlikte olmayan grubumdan da özür diliyorum ve onları suçlamıyorum, yani evet, ne diyeceğimi bilmiyorum. Özür dilerim.”

McMahon videonun başlığına “Hatalarımdan ders alıyorum ve her bireyi daha iyi anlamaya, saygı duymaya ve desteklemeye kararlıyım” diye yazdı.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

51 + = 61

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu