Haberler

SUFFERING HOUR’un Davulcusuna Üçüncü Evre Kanser Teşhisi Kondu

Suffering Hour davulcusu Jason Oberuc’a ne yazık ki bir kanser türü olan Evre III Klasik Hodgkin Lenfoma teşhisi konuldu.

Suffering Hour, Oberuc’un tıbbi faturalarına yardımcı olmak için buradan bağışta bulunabileceğiniz bir GoFundMe başlattı.

Aşağıda GoFundMe’de yazılmış bir açıklama yer almaktadır. Jason’a sağlığı için en iyi dileklerimizi sunuyor ve gelecekte onu bir kez daha Suffering Hour ile sahnede görmek için sabırsızlanıyoruz.

“Evre III Klasik Hodgkin Lenfoma. Jason’ın birkaç gün önce onkologdan duyduğu şey buydu. Bu nereden çıktı? Ne kadar zamandır orada? Kesin olarak cevaplanamayan pek çok soru var.

“Nisan ayında Jason grubuyla birlikte bir festivalde sahne almak üzere Portekiz’e gitti. Yolculuk öncesinde kendini biraz bitkin hissetse de bu durum açıklanabilirdi. Yoğun egzersiz yapıyor, tam zamanlı çalışıyor ve disk golfünden çok keyif alıyordu. Kısacası eşi Alyssa ve sevimli kürklü bebekleriyle dolu dolu bir hayat yaşıyordu.

“Yurtdışından döndükten sonra Jason kendini daha da yorgun hissetti ve virüs sandığı bir hastalığa yakalandı. Aynı zamanda ben de bir seyahatten döndüm ve kötü bir soğuk algınlığı geçirdim. Sonra erkek kardeşi de hastalandı. Hepimiz birlikte yaşıyoruz, bu yüzden seyahat sırasında birçok insana maruz kaldığımız için eve bir şeyler getirdiğimizi düşündük. Kendini biraz daha iyi hissetmeye başlayan ilk kişi Jason oldu ve hisseder hissetmez spor salonuna gitti ve sıkı bir şekilde çalıştı. Birkaç haftalık sıkı bir egzersiz rutini uyguluyordu. Jason aynı zamanda işindeki satış hedeflerine de odaklanmıştı. Ayrıca hala disk golfü için dışarı çıkıyordu. Sonra kendini daha kötü hissetmeye başladı.

“Jason doktora gittiğinde zatürre başlangıcı olduğunu ve bunu atlatmak için antibiyotiğe ihtiyacı olduğunu düşündü. Pijamalarını ve çarşaflarını ıslatan gece terlemeleri yaşıyordu. Yorgunluk da onu rahatsız ediyordu. Daha sonra bunların ‘B’ semptomları olarak adlandırıldığını öğrenecektik. Doktor akciğerlerinin temiz olduğunu söyledi. Jason ayrıca son birkaç aydır göğsünde bir şey hissettiğinden bahsetti. Doktor devam etmeye ve bir göğüs röntgeni istemeye karar verdi. Bunu yaptığı için çok minnettarız. Röntgende soluk borusunun yakınında yumuşak bir doku kitlesi görüldü. Doktor hemen bir CT taraması istedi. Sonuçlar hemen geldi ve lenfoma şüphesi olduğu anlaşıldı. Sonra her şey çok hızlı ama aynı zamanda acı verici bir şekilde yavaş ilerliyor gibiydi. Bir iğne biyopsisi yapıldı ve Hodgkin Lenfoma olduğu doğrulandı. Jason, Curb Your Enthusiasm’daki Larry David’den alıntı yaparak ‘İyi Hodgkin’ dedi. Jason’ın mizah anlayışı her zamanki gibi güçlü.

“Jason onkoloğu görmeden önce kanserin evrelendirilmesi gerekiyordu ve bunun için de PET taraması yapılması gerekiyordu. Tarama için onunla birlikte Methodist Hastanesi’ne gittim. Biz daha eve varmadan sonuçları MyChart’a girmişti. PET taraması lenfomanın lokalize olmadığını ve diyaframın hem üstünde hem de altında bulunduğunu doğruladı. Ayrıca sağ uyluk kemiğinde şüpheli bir kemik iliği lekesi tespit edildi. Birkaç gün sonra bir Onkologla görüşüyorduk ve teşhis Evre III idi. Tedavi – 4 kemoterapi ilacından oluşan bir kokteyl ve ardından hedefe yönelik radyasyon. Ardından, gerekirse, otolog kemik iliği nakli. Bunun için donör gerekmeyecek – Jason’ın kendi kök hücrelerini kullanabilecekler.

“Şimdi odak noktamız kemoterapiye hazırlanmak. Bu da temel kalp ve akciğer fonksiyonlarının test edilmesi anlamına geliyor. Kemoterapi ilaçları kalp ve akciğerler için toksisite riski taşıyor, bu nedenle yan etkiler çok yakından izlenecek. İlk kemoterapi tedavisinden önce gerekli olan bir diğer prosedür de bir port yerleştirilmesidir. Bir port-a-cath, intravenöz sıvılar, kan transfüzyonları, kemoterapi ve diğer ilaçları vermek için kullanılır. Ayrıca kan örnekleri almak için de kullanılır. Bir port-a-cath uzun süre yerinde kalabilir ve tekrarlanan iğne batırma ihtiyacını azaltmaya yardımcı olur. Jason’ın port prosedürü Cuma günü gerçekleşecek.

“Jason tüm bu tarama ve iğneleme işlemleri boyunca neşeli ve olumlu tavrını korudu. Geçmişte iğneden kaçınırdı, ancak şu ana kadar yapılan tüm iğneler nedeniyle yoğun bir batırma terapisinden geçtiğini söyledi. Bu teşhisi sindirmek ve özümsemek için çok şey var. Tıp uzmanları ve literatür, Hodgkin Lenfomanın ileri evrelerde bile hayatta kalma oranının yüksek olduğunu söylüyor. Prognoz konusunda çok iyimseriz. Lütfen güncellemeler için tekrar kontrol edin. Eğer kendinizi istekli hissediyorsanız, lütfen Jason’a onu düşündüğünüzü de bildirin. Şimdiden iyi dileklerini, dualarını, olumlu hislerini vs. ileten herkese teşekkür ederiz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu