VideolarHaberler

Seas of Conflict – Consume Ft. Lana Paige

2011’de bir gençlik rüyasından doğan Aotearoa’nın en ağır topları Seas of Conflict, 11. yıllarını geride bırakırken ülkenin yeraltı camiasında isimlerinin neden her zaman bu kadar saygı gördüğünü kanıtlamayı reddediyor ve Lana Paige’in de yer aldığı ‘Consume’ single’ını kabus gibi bir ateş rüyası resmi video eşliğinde yayınlıyor.

Tanıdık topraklara hiperbolik bir mercekle geri dönen ikili (Kody Naidoo, Nick Martin), 2022’yi, kendini yansıtma ve sahte iddialar altında yaşama hakkında vahşi bir şekilde büyüleyici bir şarkı olan ‘Consume’ ile görüyor; ses prodüksiyon görevlerinin arkasında son derece saygın Zorran Mendonsa (New Way Home, Saving Grace, Crooked Royals) ve George Lever (Loathe, Sleep, Token, Thornhill) ile silahlanmış.

Saygın yerli yönetmen Amber Beaton (Beastwars, Blindfolded And Led To The Woods, Chelsea Wolfe) film yapımcılığı yeteneklerini bir kez daha müzik videosuna aktarıyor ve izleyiciyi Kody Naidoo (vokaller), Nic Martin (enstrümanlar) ve konuk vokalist Lana Paige’in şarkının bulaşıcı performansına sahip oldukları her şeyi sunduklarını gördüğümüz, uygun şekilde kaotik bir renk ve görsel hile kasırgasına götürüyor.

Seas of Conflict, kuruluşlarından bu yana kaliteden asla ödün vermedi; ister stüdyoda, ister sahnede, ister kamera önünde olsun, zaman ve sevginin en güçlü ve değerli yatırımları olduğunu her zaman korudular. Metalcore grubunda yeni bir motivasyon ateşinin fitilini ateşleyen 2017 EP’leri ‘Vestige’ oldu; iTunes listelerinde anında zirveye yerleşen ve mükemmel eleştiri puanları toplayan bu albümle birlikte tüm ülke metal sahnesine nihayet bir farklılık noktası sunulduğunu anladı. ‘Monachopsis’ ve iki bölümden oluşan epik ‘Eventide’ ve ‘Prometheus’ single’larının ardından 2019’da In Flames, Northlane, Twelve Foot Ninja, Alien Weaponry ve daha fazlası gibi uluslararası grupları desteklemek için canlı performanslar bizzat talep edildi; ayrıca Avustralya ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki dinleyicilerin dikkatini çekti.

Geçen yılın single’ı ‘XII.IX’un hüzünlü sunumu, grubun hikayesinin hassas bir yönünü ortaya çıkardı. Rafine bir kadro, dikkat çeken görseller ve kalbi kırık bir anlatımla Seas, yeni bir sayfa açıp odak noktalarını sıfırlarken sadece sabır istedi. Parça grubun en duygusal ve melodik şarkısı olmasına rağmen, Official Hot NZ Singles Chart’a girmesi ve mükemmel eleştiriler Seas’in en çalkantılı yılının sabretmeye değer olduğunu kanıtladı.

Her rock ve metal dinleyicisinin kaşıntısını kaşıyacağı kesin olan şarkı, Seas of Conflict için kavramsal bir ilk albüm şeklinde titizlikle hazırlandıkları yeni bir dönemin sinyallerini veriyor.

Nic, “‘Consume’ – en son single’larımızla birlikte – tanıtım amaçlı bir yayın için bariz bir seçim olsa da; bu şarkıların hepsi daha önce yaptığımız her şeyden çok daha büyük bir şey arasında çok özel bir yere sahip” diyor.

“Kody ve ben uzun süredir Seas’in ilk albümüne odaklanmış durumdayız ve ‘Consume’un, üzerinde çok fazla enerji harcadığımız çeşitlilik ve dinamikleri az ya da çok göstermeden, tam uzunlukta bir albümde bekleyebileceğiniz tüm unsurları sergilemek için uygun bir yol olduğunu söylemek doğru olur. Kody geçtiğimiz yıllar boyunca hikaye anlatımı ve vokal sunumuyla gerçekten yukarıda ve öteye gitti, duygularının ve deneyimlerinin derinliklerine dalma ve bunları ona sunduğum müzikle bu kadar kusursuz bir şekilde evlendirme yeteneği hala tüylerimi diken diken ediyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu