Röportajlar

REVOCATION

Şu an karşıma baktığımda kariyer basamaklarını hızlıca çıkmakta olan bir grup görüyorum; Revocation! 2006 yılında kurulan grup çıkardıkları bir ep ve iki albümle Relapse Records’la anlaştı ve teknik death metali başka bir boyuta taşıyor.

İlk albüm ‘Empire Of The Obscene’le kıyaslarsak ‘Existence Is Futile’ye gelen tepkiler nasıl?
Dave:
Existence’a gelen tepkiler gayet pozitifti. Elimizdeki malzemenin güçlü olduğunu hissediyorduk bu yüzden hayranların ve eleştirmenlerin beğenmesi çok güzel. Bence yeni kayıtta ilerici etkileşimler daha belirgin ve ayrıca bizler de parça yazarı olarak daha da geliştik bu yüzden insanların eskisi gibi yenisini de alıp onu da benimsemelerinden hoşnutum.

Size Revocation olarak ‘yeni grup’ isimlendirilmesi yapıldığını fark ettim. Aslında bundan önce ‘Cryptic Warning’ olarak çalıyordunuz. Yani bildiğim kadarıyla 10 yıldır bu işin içindesiniz. Sizce Relapse Records’un sizi seçmesindeki nedenlerden biri bu 10 yılda elde ettiğiniz deneyim olabilir mi?
Evet, bence 10 yıldan beri çalıyor olmamız birçok konuda yardımcı oldu. İnsanlar bir süredir bu işte olduğunuzu bildiklerinde sizi daha çok ciddiye alıyor. Tabi ki bizi sadece ilk albümden bilen insanlar var bu yüzden birçok kişinin aklında biz sadece herhangi bir yerden çıkmış yeni bir grubuz.

Cryptic Warning’i sonlandırma nedeniniz neydi?
Materyalin çok fazla ilerlediğini, yeni bir grup olduğumuzu hissettik ve taze bir başlangıç yapmak istedik. Adımızı ‘Revocation’ olarak değiştirdiğimizde hepimiz farklı bir görüşteydik ve daha fazla odaklanmıştık. Yeniden başlamak bize, müzisyen ve performans olarak yeni bir seviyeye çıkmak için ilham verdi bu yüzden her şeyi daha da ciddiye aldık çünkü gerçekten işe yaramasını istiyorduk.

Bildiğiniz gibi genelde yeni gruplar bir iki demodan sonra küçük, hatta yerel bir plak şirketiyle anlaşır ve daha büyük, güçlü bir plak şirketiyle anlaşması biraz zaman alır. Sizde ise aradaki bu süreç yok; direk büyük balığı yakaladınız! Bu gerçekten çok güzel. Relapse Records ailesinde olmak nasıl bir duygu? Bize biraz anlaşma sürecini anlatabilir misin?
Relapse Records’ta olmak çok güzel bir duygu çünkü hepimiz birçok grubu listelerden dinleyerek büyüdük ve her zaman farklı olmalarını sevdik. Tam olarak bir kategoriye uyduğumuzu düşünmüyorum bu yüzden Relapse bizim için iyi bir kategori.

Canlı performanslarda gitarist Dan Garguilo size eşlik ediyor. Nasıl tanıştınız ve ekibe nasıl dahil oldu?
Dan ile, önceden ‘Cyanide Breed’ diye bir grupta çalan ortak bir arkadaşımız tarafından tanıştık. İkinci bir gitarist arayışındaydık bu yüzden onunla biraz takıldık ve bir hafta sonra tam bir Amerika turnesini tamamladık. Dan harika bir gitarist ve tüm seti dinleyerek öğrendi bu yüzden onun becerileri karşısında etkilendik ve turnede gayet iyi çaldı. Yani evet artık dört parçayız.

Existence ile turneye çıktınız, nasıldı anlatabilir misin? Beraber sahne almak istediğiniz başka gruplar var mı?
Turnede olmak inanılmazdı. Amerika’yı baştan aşağı birkaç kez turlama şansını yakaladık ayrıca Japonya ve Avrupa’da çalmak gibi inanılmaz bir fırsatı elde ettik. Amerika için sonbaharda birkaç turnemiz daha var ve umuyorum yeni kaydımız bizi dünyada daha çeşitli yerlere de götürür. Birlikte turneye çıkmak istediğimiz birçok grup var. Megadeth gibi efsanevi bir grupla turlamak bizim için gerçekleşen bir rüya gibi olur, ama yine de Gorguts ve Exhorder gibi turlamak istediğimiz birçok underground grup ta var

Yeni albüm çalışmalarına başladınız mı? Yeni albümde bizleri neler bekliyor?
Yeni albüm sololar ve sözler dışında yazıldı. Elimizdeki yeni malzeme acayip ağır ve enerji dolu . Her bir parça kendi kişiliğini taşıyor, ister asabi, vahşi sert olsun ister tam bir thrash saldırısı. Bugüne kadar yaptığımız en iyi albüm olacağını hissediyoruz ve kayıt için sabırsızlanıyoruz.

Extreminal ekibi olarak röportaj için teşekkürler. Son olarak söylemek istediğiniz bir şeyler var mı?
Röportaj için çok teşekkür ederiz!

www.myspace.com/revocation

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu