Haberler

PARADISE LOST 30. Yıl Dönümü İçin ‘Icon’ Albümünün Yeniden Kaydını Tamamladı

Paradise Lost Icon Albümünü Yeniden Kayıt Etti

İngiliz gotik metal öncüleri PARADISE LOST, “Icon” adlı dördüncü albümlerinin 30. yıldönümünü kutlamak amacıyla kısa bir süre önce LP formatında özel bir yeni sürüm için kayda aldı. Ayrıca, albümün özel bir vinil versiyonu da piyasaya sunulacak.

Geçtiğimiz Perşembe (17 Ağustos) günü, PARADISE LOST Portekiz’deki Arda Recorders stüdyosunda, ortak yapımcı Jaime Gomez Arellano ile birlikte “Icon” albümünün yeniden kaydedilen vokal ses kayıtlarından bir dizi fotoğraf paylaştı. İlgili gönderi aşağıda yer almaktadır.

“Icon”, PARADISE LOST’un erken dönem çalışmalarındaki death-doom tarzından ayrışan ve son albümünde davulda Matthew Archer’ın yer aldığı bir işaretti.

Şubat 2018’de, Decibel dergisi “Icon” albümünü “Hall Of Fame”e dahil etti ve bu albümün gotik metal alt türünün gelişimine önemli katkılarda bulunduğunu belirtti.

Geçtiğimiz Mart ayında ise PARADISE LOST, resmi olarak yeni davulcuları olarak Guido Zima Montanarini’yi bünyelerine kattı.

PARADISE LOST’un solisti Nick Holmes daha önce grubun “Icon “u yeniden kaydetme kararı hakkında şunları söylemişti “‘Icon’ albümü için imzaladığımız özel plak anlaşmamız, müziğimizin veya sanat eserlerimizin haklarına hiçbir zaman sahip olamayacağımız anlamına geliyordu, bu nedenle ileriye dönük olarak, 30. yıldönümü için albümü kendimiz yeniden yayınlamak için yeniden kaydetmek ve albüm kapağını tamamen yeniden yapmak gerekiyordu. ‘Icon’u yeniden kaydetmek sadece onu bir dizi koleksiyoncu baskısı olarak plak formatında yayınlamamızı sağlamakla kalmadı, aynı zamanda bir ömür öncesinden bazı şarkıları yeniden ziyaret etmek de harika oldu. Hiçbir şey o orijinal kayıtların yerini tutamaz ya da asla tutamaz, onlar hepimizin hayatının nostaljik bir parçası ama o ilk [Music For Nations] günleri bir kez daha ziyaret etmek çok eğlenceliydi ve umarım sonuç bunu gösterir!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu