Haberler

Children of Bodom’un Beyni Alexi Laiho’nun Ölümü Metal Dünyasını Sarstı , İşte Tepkiler

Eski Children of Bodom Gitar/Vokali, son dönemde Bodom After Midnight ile Müzik Hayatına Devam Eden Alexi'nin ölümü Metal Dünyasını Üzüntüye Boğdu

Eski Children of Bodom frontmeni Alexi Laiho‘nun ani ölümü metal dünyasını yasa boğdu. Alexi’nin sağlık problemlerinden ötürü uzun zamandır belirli problemler yaşadığı grubun ve Alexi’nin resmi sayfasından paylaşılan ölüm ilanında belirtildi.  41 yaşında hayata gözlerini yuman Alexi için metal dünyasında yapılan bazı yorumları sizlerle paylaşıyoruz.

Bodom After Midnight Üyeleri Daniel FreybergMitja Toivonen ve  Waltteri Väyrynen : Bu ani ölüm haberi hepimizi derinden sarstı.  Arkadaşımız ve grup üyemiz Alexi’nin kaybı için söyleyebilecek kelime bulamıyoruz. Bu acı bizi derinden etkiledi. Hepimiz şok içerisindeyiz.

Children of Bodom ‘dan Jaska Raatikainen, Henri “Henkka T. Blacksmith” Seppälä  and Janne Wirman :  25 yıllık grup arkadaşlığından çok bir kardeşimizi kaybetmenin verdiği derin ıstırap içerisindeyiz. O en iyi gitarist ve bestecilerden biriydi. Alexi’nin anıları ve müziği sonsuza kadar yaşayacak. Bu kederli günlerde Alexi’nin ailesinin yanındayız.

Marty Friedman : Alexi’nin zamansız kaybı ile tamamen bitmiş durumdayım. Yapmış olduğu müzik ile geriye bir çok şey bırakmış oldu.

Mark Morton (Lamb of God) : Alexi efsanevi bir insandı. Çok iyilik sever ve düşünceliydi. Oldukça yetenekli bir gitaristi. Kaybı müzik dünyası için büyük bir eksiklik olacak. Özleneceksin. Huzur içinde uyu

 Sebastian Bach (Skid Row) : Onlarla daha önce İtalya ve İspanya’da çalmıştık. Şu an o kadar büyük bir şok içerisindeyim ki kelimeleri seçemiyorum.

Danko Jones : Hep onunla buluşmayı istiyordum. Marty Friedman’ın  Inferno albümü için mikrofonu paylaşlaşmıştık.  Haftaya bu haber ile başlamak çok zor oldu.

Chris Broderick (Megadeth, Jag Panzer ,Nevermore) : Huzur içinde yat Alexi . Bu üzüntü verici haberi duymak gerçekten çok kötü. Onu kişisel olarak çok tanımasamda Gigantour kapsamında birlikte turneye çıkmıştık.

Decapitated : Onunla aynı sahneyi paylaşma ayrıcalığı yaşamıştık. İnanılmaz bir yetenek ve üst düzey bir gitaristti. Özleyeceğiz , huzur içinde uyu Alexi.

Daniel Dekay (Diemonds) : Söyleyecek söz yok, huzur içinde yat vahşi çocuk!

Floor Jansen (Nightwish) :  Benim jenerasyonumun kahramanıydı. Ne yetenekti ama , huzur içinde uyu!

Brian Fair (Shadows Fall) :  Hayır olamaz, onun gibi inanılmaz biri ! Birlikte çok eğlenmiştik. İkinci kez Avrupa turuna çıktığımızda bizimle birlikte sahne almışlardı. Bu bizim için unutulmaz turnelerden biriydi ve hatıralarda kalacak.  Gerçekten içim oldukça buruk. Tüm iyi dileklerim ailesi ve dostlarıyla birlikte!

Alex Skolnick (Testament) : Üzücü bir haber. Alexi extreme metal tarzında oldukça yenilikçi dokunuşlar gerçekleştirmişti. Teknik ve çok yönlü sololar ,metalin daha popülarize olmuş etmenlerini tamimiyle harmanlayıp müziğine katmıştı. Onu kişisel olarak çok iyi tanımıyorum fakat birlikte çalmıştık. Ölmek için çok gençti, çok iyi çocuktu!

Sonata Arctica : Alexi Laiho ‘nun kaybı için oldukça üzüntülüyüz. Gerçek bir müzisyen ve gitaristti. Her zaman hatırlanacaksın. Senin için tüm iyi dileklerimizi ailesi ve arkadaşlarıyla birlikte paylaşıyoruz.

Mikael Stanne (Dark Tranquillity) : Alexi Laiho’nun ölüm haberiyle tamamen yıkıldım diyebilirim. Yıllardır birlikte defalarca kere turladık. Çok yetenekli biriydi. Çok yönlü bir gitaristti. Özleneceksin!

Chris Holmes (W.A.S.P) : Yeni bir yıla gerçekten çok kötü bir haber ile başladık. Tüm ailesine başsağlığı diliyorum.

Amorphis : Korkunç ve üzücü bir haber ! Alexi inanılmaz bir müzikal aura ile çevrelenmiş , kendinden bir çok şeyi diğerleri için vermiş biriydi. Öldüğüne inanmak gerçekten çok ama çok zor.  Elveda ,iyi uyu dostum. En derin hislerimizi ve başsağlığımızı tüm aile bireylerine iletiyoruz.

Mille Petrozza (Kreator) :  Şok edici bir haber!  Metal dünyası içerisindeki en iyi gitaristlerden biriydi. Mütevazi ve tatlı biriydi. Bizi çok erken terk etti!

Johan Hegg (Amon Amarth) :  Çok yetenekli bir müzisyen bizi erkenden terk etti!  Alexi’yi çok yakından tanıdığımı söyleyemem fakat arkadaşımdı ve vefatı beni çok üzdü. Cob ve Alexi ile bir çok kere turneye çıktık. Özellikle 2005’teki Amerika turnesi kariyerimizdeki dönüm noktalarından biriydi bunun için kendisine çok teşekkür ediyorum.

Gary Holt (Exodus , Slayer) : Huzur içinde uyu! Bu gerçekten çok boktan bir durum! Onunla bir kaç kere takılmıştık. Çok iyi çocuktu, mikrofon sanki ağızına yapışmış gibiydi onu mikrofondan ayıramazdın ayrıca mükemmel bir gitaristti. Hatta en iyilerinden biri! Çok acı bir gün , tüm ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Fleshgod Apocalypse :  Bugün son 20 yılın en etkileyici ve ilham verici müzisyenlerinden birini kaybettik. Güle güle Alexi!

Metal Church : Children of Bodom’dan Alexi’nin vefat haberini duyunca gerçekten çok şaşırdık. O fenomen bir gitarist ve metal kardeşiydi. Tüm ailesine ve grup arkadaşlarına başsağlığı diliyoruz.

Dave Mustaine (Megadeth) : Alexi Laiho’nun ölüm haberini derin bir üzüntü ile öğrendik.  Sık sık birlikte turnelere çıkardık,gerçekten çok yetenekli biriydi. Tüm fanlarına , ailesine ve arkadaşlarının başsağolsun.

Metal Blade Records :  Son gelişmelerden ötürü oldukça derin üzüntü içerisindeyiz. Metal Blade ailesi olarak Alexi’nin ailesine başsağlığı diliyoruz.

Exodus :  Yeni yılın ilk paylaşımını nefret ederek yapıyoruz. Çünkü Children of Bodom’un frontmeni Alexi vefat etti. Tüm ailesine ve sevenlere başsağlığı diliyoruz.

Amon Amarth :  Berserkerler! Kardeşimiz Alexi’nin vefat haberini en derin üzüntü ile paylaşıyoruz. Children of Bodom tayfası ve Alexi ile birlikte bir çok kere konsere çıktık. Her zaman iyi anılarla ayrıldık. Gerçek bir gitar efsanesiydi.

Century Media Records :  Alexi’nin ailesine en derin sevgi ve sempatilerimizi iletiyoruz. Çok erken yaşta kaybettik. Alexi efsanesi sonsuza dek yaşayacak ve yeni nesillere ilham vermeye devam edecek. Sizde bugün bir Cob açın ve dinleyin. Ve her zaman Alexi’nin ne kadar yetenekli biri olduğunu hatırlayın. Gerçekten bir müzik yarattı.

Impaled Nazarene :  Bugün bir deadnight warriorun daha aramızdan ayrıldığını öğrendik. Alexi 1998’de Nihil albümü ve daha sonrasında Driller Killer split ep mizde çalmıştı. Ne kadar büyük bir virtüöz olduğunu söylememize gerek yok. Nihil albümü onsuz çok daha farklı bir sound olurdu. O sessiz ve derinden altı tellinin ustasıydı. Yollarımızı ayırırken de çok iyi bir şekilde ayırdık ve kendisinin dünya çapında bir grubu olması bizi mutlu etti. Mükemmel kişilik, mükemmel yetenek ve müzisyen. Başsağlığını tüm ailesine iletiyoruz.

 

Alexi Laiho - Children of Bodom

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu