Röportajlar

MEMBRO GENITALI BEFURCATOR

Selam. Grupta şu an için ne tür gelişmeler var?
Bor :
Selam. Geçen Kasım’da bir kulübün pislik korumaları ile çıkan bir anlaşmazlık yüzünden davulcumuz yaralandığı için çalışmaları bir sure askıya aldık. Davulcumuz iyileşme sürecinde. Aklımızda yeni şarkılara dair birçok fikir mevcut, önümüzdeki tek engel onları faal hale getirmek. Birkaç şarkı halihazırda bitt ve sanırım en yakın konserimizde çalacağız onları.

Human Destruction Coyote Records tarafından mayıs ayında piyasaya sürüldü. Albümün hazırlanış süreci nasıldı?
Bor :
Buna uzun zamandır hazırlanıyorduk. Çok miktarda alkol, hastalıklı fikirler olarak verimli topraklara dönüştü. Malzemeyi oluşturmak ve güzelleştirmek yıllarımızı aldı. Sonuç olarak 2009 sonlarında Primordial Stüdyoları’nda enstrümental kısımların kaydına başladık. Ocak 2010’da da iş bitti. Sonra bazı zorluklarla karşılaştı. Colin Davis yarım sene masterlama için harcadı, o yüzden erteledik.

Coyote Records bana albümü gönderdi. Çok güzel olmuş. Grind hayranları bayılacak. Albüme tepkiler nasıldı? Satışlar iyi mi? Aslında bu mp3 çılgınlığı arasında bunu sormak saçma. Şu şekilde sorayım: Çok fazla indiriliyor mu albüm? 🙂
Bor :
Katılıyorum, CD’ye kaydedilmiş müzik tam bir ayın gibi. MP3’e kıyasla çok kaliteli şekilde dinleyebilirsiniz. Broşürlere bakıp içindeki çalışmaları zevkle takip edersiniz. Ama dezavantajlarına rağmen MP3’ün iyi bir de avantajı var. MP3’ü her zaman dinleyebilir albümdeki şarkıları beğenip beğenmediğine karar verebilirsin. Bu şekilde aradan sadece sevdiklerini ayıklayıp digger süprüntülerden kurtulabilirsin.

Approach of the Enemy’de Batu (Cenotaph) var. Bu nasıl oldu?
Bor :
2008’de Rusya’da Cenotaph ile birlikte turneye çıkmıştık. Orada onun süper grubu ve kendisiyle arkadaş olduk. Coyot’un aklına Batu’nun gruba katılması ile ilgili harika bir fikir geldi! Birkaç misafir daha davet etti. Fakat vakit darlığı ve diğer müzisyenlerin çabuk cevap vermemesi yüzünden sadece Cenotaph’ın liderini aldık. Ona saygımız büyük.

Bildiğiniz Türk grupları var mı?
Bor : Elbette, sizde çok ilginç ve vurucu gruplar var. Decaying Purity, Carnophage ve Suicide gruplarının çalışmalarını büyük bir zevkle dinliyorum. Kısa bir sure önce sizim muhteşem bir grubunuzu keşfettim: Decimation. Yeni albümleri “Anthems of Empyreal Dominion” ile. Bence tam bir bomba.

Rusya’da son zamanlarda önemli gelişmeler var. Birçok iyi grup ve daha da önemlisi yazılı yayın ve çok iyi labellar var. Sizin bu konuda fikriniz nedir? İlgidenve hayranlarınızdan memnun musunuz?
Bor :
Haklısın dostum. Son yıllarda brutal scene ülkemizde gelişti. Bu beni mutlu ediyor. Örnek olarak Perm’den Aborted Fetus ve Dormant Carnivore; Kursk’tan Oneroid Blood Pressure ve Vx; Belgorod’tan Coprobaptized Cunthunter; Izhevsk’ten Cephalic Impurity ve daha birçokları.
Hayran ilgisine ve katılıma gelirsek başkent hariç Rusya’nın her yerinden insanların geldiği ve zevkle brutal müzik dinlediği büyük konserler oluyor.

Hellraiser mükemmel bir Motorhead cover’ı. Bence çok iyi. Fakat albümü tekrar tekrar dinlediğimde sanki albümün konsepti mahvoluyormuş gibi hissettiriyor. Böyle bir grind albümde bu tarz melodiler beni rahatsız ediyor.
Bor :
Sanırım albümümüzü dinleyen herkesi bu şarkı şaşırttı. Ama yine de bu İngiliz smash hiy, yarım saatlik grind’tan sonra size bir nebze soluklandırıyor. Sonra Solid State bu rahatlamayı geri alıyor zaten.

Albüm kapak tasarımı çok iyi. Yarım saat boyunca kapağa dalıp ne hikâyeler türettim. Tasarımı kim yaptı ve ne anlatmak istediniz? Bir hikâyesi var mı?
Bor :
Vay canına! Yarım saat demek. Albüm kapağının, göreni birçok hikaye türetmeye sevk ettiğini duyduğuma sevindim. Bu sanat dalındaki en yetenekli kişi tarafından tasarlandı: Toshihiro Egawa.Sanırım zorlukların üstesinden rahat gelmiş. Sanırım herkesin kendine özgür çağrışımsal bir düzeni var. Örneğin bu bize gösteriyor ki, ister askeri deneylerden kontrol edilemeyen zombiler olsun, ister nükleer bir yıkım veya virus salgını olsun hiç fark etmez. Kıyamet çok yakın.

Şarkıların temaları nedir? Nasıl gelişiyor, ilhamınızın kaynağı ne?
Coyote:
Bu albümde askeri temalarla fantastik bir iş ortaya çıktı. Kitap ve filmlerden ilham aldık. Ben çok film izler, çok kitap okurum. Coyote Records’taki çalışmalar yüzünden vakit kalmıyor pek gerçi.

Benim favorilerim ‘The Punishment Zombie Squad” ve ‘Crisis Of Our Generation” oldu. Sizce, özellikle ilk dinleyişte en çok etkileyen şarkılar hangileri?
Bor :
Evet, bu şarkılar konserlerde en çok rağbet görenler. Benim sevdiklerim sertliği nedeniyle “Human Destruction” ve “Approach of The Enemy”.

Yeni albümler içinde hangilerini dinliyorsunuz?
Bor :
Ben şu sıralar Defeated Sanity’yi dinliyorum. Müziğinden müzisyenlerinin inanılmaz tekniğine, A.J’nin mükemmel vokalistliğine kadar her şeyine bayıldım. Pyrexia`93 ruhunu yansıtan müthiş bir bitirişi var. Ayrıca album kapağında Toshihiro Egawa gene çok iyi iş çıkarmış. Ayrıca büyük bir zevkle Immolation, Cenotaph son çalışmalarını dinliyorum. Bu gruplar beni atmosferleriyle beni mahvediyor. Amagortis’I severim. Avusturalyalı Disentomb ve adını sayamadığım birçok grup daha var.
Coyote: Ben son zamanlarda INTESTINAL ALIEN REFLUX dinliyorum. Vokallerin çeşitlemeleriyle aptal ama aynı zamanda çılgın bir albüm. Ayrıca son GORTUARY, progresif unsurları Brutal müziğe katarak beni şaşırtan gruplardan oldu.

Aslında Coyote Record gruplarını Türkiye’de görmek çok iyi olurdu. İstanbul’da bir “Coyote Brutal Festivali 6”ya ne dersiniz? 🙂
Bor : Haha, Türkiye’de büyük bir memnuniyetle konser verirdik.

Size Extreminal Webzine adına teşekkür ediyorum. Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Bor :
Çalışmalarımıza olan ilginiz için teşekkürler! Çılgın müzik hastası herkese, underground müziğe sadık kalın, Extreminal Webzine okuyun ve Membro Genitali Befurcator dinleyin! 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

39 + = 48

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu