HaberlerVideolar

Kerry King’in Yeni Solo Grubunun İlk Fotosu Yayınlandı

SLAYER gitaristinin ilk solo albümü “From Hell I Rise” 17 Mayıs’ta Reigning Phoenix Music aracılığıyla yayınlanacak. Kayıtlar sırasında davulcu Paul Bostaph (SLAYER), basçı Kyle Sanders (HELLYEAH), gitarist Phil Demmel (eski MACHINE HEAD üyesi) ve vokalde Mark Osegueda’ya (DEATH ANGEL) eşlik eden 59 yaşındaki müzisyen, albümdeki tüm materyalleri kendisi yazdı. Geçtiğimiz yıl Los Angeles’taki Henson Recording Studios’ta gerçekleştirilen kayıtların başında daha önce KORN, LAMB OF GOD, AVENGED SEVENFOLD ve BAD RELIGION gibi gruplarla çalışmış olan prodüktör Josh Wilbur yer aldı.

King Rolling Stone’a LP’nin ilk single’ı hakkında şunları söyledi: “‘Idle Hands’ son dört yıldır yaptığım şey. Bu ve ‘From Hell I Rise’ son dört buçuk yıldır benim zihnimin çerçevesini oluşturuyor.”

Gitarist, grubun adının KERRY KING olması kararıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Uzun bir süre KING’S REIGN olacaktı, ki bu gerçekten harika. Ama o isimle bile çocuklara gittim, ‘Ben kibirli bir adam değilim. Adımın bunun bir parçası olmasını istemiyorum. Bir süre BLOOD REIGN hakkında konuştuk ama işe yaramadı. Ne zaman biraz havalı bir şey bulsam, Doğu Avrupa’daki belirsiz bir grup tarafından alınıyordu. KERRY KING oldu çünkü o logoyu seviyorum.”

King albümün “çeşitli dini konular, bazı savaş girdileri, ağır şeyler, punk şeyler, kasvetli şeyler ve Herkül hızlarına ulaşılan ürkütücü şeyler” hakkında olduğunu söyledi ve ekledi: “Tarihimizin herhangi bir bölümünde herhangi bir SLAYER’ı sevdiyseniz, bu kayıtta klasik punk, hızlı punk, thrash veya sadece düz heavy metal olsun, içine gireceğiniz bir şey var.”

King daha fazlasının da geleceğini sözlerine ekledi. “Elimde bir albüm olsa bile hala bitirmem gereken çok fazla şarkı var” dedi. “Bu benim nasıl yapılacağını bildiğim şey… Birincisi müzik, ikincisi metal. Bu 40 yıldır hayatımın bir parçası ve henüz bitirmeye yakın değilim.”

KERRY KING, yaklaşan LAMB OF GOD/MASTODON Kuzey Amerika “Ashes Of Leviathan” ortak turnesinin özel konuğu olacak. Altı hafta sürecek turne 19 Temmuz’da Grand Prairie, Texas’ta başlayacak ve 31 Ağustos’ta Omaha, Nebraska’da sona erecek. KERRY KING, grubun 2024 konserlerinin ilkini Mayıs ayında, önce Welcome To Rockville festivalinde (9 Mayıs), ardından Sonic Temple Arts & Music Festival’de (16 Mayıs) gerçekleştirecek.

SLAYER’ın Kasım 2019’da Los Angeles, Kaliforniya’daki Forum’da verdiği son konser sırasında King, kemerindeki özel zincirlerini çıkarıp havaya kaldırdı, yere bıraktı, arkasını döndü ve sahneden indi. Bir basın açıklamasında “İşimin bitmediğini erkenden biliyordum ve çalmaya devam etmemek gibi bir niyetim yoktu” dedi.

King daha önce Metal Hammer’a solo albümünün eski grubunun sonik ayak izlerini takip edeceğini söylemişti. “Eğer SLAYER’da olmasaydım, bir SLAYER hayranı olurdum. Yani evet, bence bu SLAYER’ın bir uzantısı ve bence pek çok insan bunun bir sonraki albüm olabileceğini düşünecek. Sanırım belki de yüzde 80’i öyle olurdu, belki de tam olarak bu albüme koyduğum şey olurdu.”

Haber Kaynağı Blabbermouth

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu