Röportajlar

FALLING LEAVES

Ürdün’lü depressif arkadaşlarımız Falling Leaves ile yaptığımız tanıtım sohbeti sizlerle,çok uzun bir sohbet değildi fakat yinede gruba tanıtımı konusunda yardımcı olduğumuzu düşünüyorum. (Cenk)

Klasik giriş sorularından birini sormak zorundayım ama sizi burada bilen pek insan yok, grubunuzu tanıtmak için kısaca geçmişinizden biraz bahsedir misin?
Fikir 2006 yılında Ala’a Swalha ve Abdul – Aziz Assaf tarafından geldi, birçok yıl iniş ve çıkışlarla geçti. Sonra Rami etkinliklerinde çalan biri bulundu. Anas gösterisinde. Daha sonra ben basçı seçmeleri için geldim. Eyad Salamah iyi bir seçimdi. Ama bazı kişisel nedenlerden dolayı ayrılma zorunda kaldı. Onun yerine aramıza basçı olarak Tamer Al-Shishani katıldı.

Ülkenizde de bu tür müzikle uğraşan insanlar giderek artıyor olmalı ki siz de kısa bir dönem içerisinde birçok müzisyenle çalışıp yolları ayırmışsınız, kalıcı bir grup olmak için şartları zorluyor olmalısınız?
Aramızdaki uyum ve mükemmel kombinasyonu sağlamak için arıyoruz. Uyum sağlayana kadar bizi hiçbir şeyin durduramayacağını düşünüyorum. Atlattığımız bütün koşullar sıradan her hangi bir grupta da olabilir.

Ülkenizdeki grupları incelediğimizde genel olarak black metal olsun doom olsun thrash metal olsun çeşitli tarzlara hitap eden gruplarınız bulunuyor fakat çoğunluğunun tarzları depresif ve protest, yaşadığınız koşullar mı bu tarza itiyor yoksa gerçekten hepiniz depresif çocuklar mısınız?
Bu tarza duygularımızı teslim ederek dinleyenlere neler hissettiğimizi anlattığımızı umuyorum. Bu yüzden depresyon, bizim kişiliğimizin bir parçası, bir yaşam biçimi değil.

İlk parçalarınızı yayınladınız, gelen tepkiler nasıl oldu? özellikle ülkenizdeki dinleyiciler ve hiç metal dinlemeyen müzikseverler bile soundunuzu uygun bulabilir. Çünkü parçalarınızda çoğu zaman clean tone vokaller bulunuyor, kısacası siz gelen tepkiler karşısında neler düşünüyorsunuz?
Cd’ler daha piyasaya sürülmeden metal dinleyicileri olmayanların müziklerimizi sevdikleri haberlerini aldığımda şok olmuştum

Şarkılarınız, lirikleriniz kendi yaşadıklarınızdan parçalar mı? Lirikleri yazarken nereden ya da neylerden ilham alıyorsunuz?
İçinde bulunduğumuz koşullar tarafından.

Örnek aldığınız grup/gruplar var mı?
Evet, Saturnus, Forest of Shadows, Daylight Dies ve Before The Rain.

Siyasetle ilgileniyor musunuz? Son zamanlarda daha çok artan ve komşu ülkeniz olan Filistin’deki olayları nasıl değerlendiriyorsunuz?
Tanrıya bu kan göçünü durdurması için dua ediyoruz. Gazze’nin özgürlüğü için canlarını feda edenlere başsağlığı diliyoruz. Gazze için yapabileceğimiz en azından bu kadar. Türk Şehitler için özel başsağlığı diliyoruz. Biz tanrıya bu kan göçünü durdurması için dua ediyoruz.

Müzik dışında uğraşlarınız var mı?
Tabi, hepimizin müziğin yanında kendi kariyerlerimiz var.

Gelecekten beklentileriniz nelerdir?
Umudumuz doom metal sahnesinde büyük doom gruplarının yanına imzamızı atabilmek. Ayrıca yeni bir dokunuş olan melodik doom/death metal yapmak.

Cevaplarınız için çok teşekkürler. Son olarak doom severlere söyleyeceğiniz bir şey var mı?
Öncelikle bize verilen destek için Extreminal.com’a teşekkürler.
Doom metal fanlarına, destek için teşekkür ederiz. Onu üzerinizde tutun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu