Haberler

Eski DISINCARNATE Davulcusu TOMMY VIATOR Hayatını Kaybetti

Eski DISINCARNATE davulcusu Tommy Viator hayatını kaybetti.

Tommy’nin vefat haberi, DEATH, OBITUARY ve TESTAMENT ile de çalmış olan DISINCARNATE kurucusu James Murphy tarafından paylaşıldı.

Geçtiğimiz günlerde (8 Mayıs Çarşamba) Murphy sosyal medya hesabından DISINCARNATE’ın 1993 yılına ait bir tanıtım fotoğrafını paylaştı ve fotoğrafa eşlik eden bir mesaj yazdı: “RIP DISINCARNATE davulcusu Tommy Viator, 1993 yılında burada en solda resmedilmiş. Ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok, sadece onun öldüğünü biliyorum.

“Tommy grubun sound’unun kilit unsurlarından biriydi, kendine has bir davul çalma tarzı vardı… ‘Dreams Of The Carrion Kind’ albümünün tek bir blast beat olmadan, en azından bugün bilinen teknikle, cehennem kadar ağır olmasına yardımcı oldu. Bu fotoğrafta benim derimi giyiyordu, nedenini tam olarak hatırlamıyorum.

“Nisan ayının başında tekrar konuştuk, keyfi yerinde görünüyordu ve Louisiana’daki evine yakın müzisyenlerle bazı olumlu müzikal faaliyetler ve planları vardı. Bu konuşmayı yaptığımıza memnunum ve konuşmanın sonunda onu takdir ettiğimi belirttiğim için de çok memnunum. Bilseydim çok daha fazlasını söylerdim ama asla bilemeyiz.”

James ayrı bir mesajla şunları ekledi: “Tommy, çeşitli sağlık sorunlarına ve TESTAMENT’le çalmak için onu belirsiz bir şekilde terk etmeme rağmen yıllar boyunca iletişimde kalmak için elinden geleni yapan gerçekten iyi bir adamdı… bu arada çok desteklediği bir gelişmeydi. O Tommy’ydi, hepimizin sevgiyle ‘Cajun Man’ diye hitap ettiği, Adam Sandler’ın ünlü (o zamanlar her neyse) ‘SNL’ karakterine bir gönderme yapan, eski bir güneyli çocuk.”

Murphy birkaç yıl önce KKDowning.net’e DISINCARNATE’ın nasıl bir araya geldiğini anlattı: “Bu benim grubum olacaktı, ana yazar, ana vizyoner, geminin kaptanı olarak benim tarafımdan yönetilecekti. Gerçek üyeler. DISINCARNATE’i ben yarattım. OBITUARY’den ayrıldığım andan itibaren planım buydu. Başka birinin grubuna katılmayacaktım; grubum için bir anlaşma yapmaya çalışacaktım. Bu şekilde kendi müziğimi ortaya koyabilecektim ve artık bu konuda endişelenmeme gerek kalmayacaktı. Daha bir üye bile bulamadan DISINCARNATE’i Roadrunner ile anlaştırmıştım. Roadrunner’a şarkılarımın demo kasetlerini gönderdim. Programlanmış davullar, katmanlı gitarlarla oldukça ayrıntılı demo kasetler yaptım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu