Haberler

At The Gates ‘The Nightmare Of Being’ Albümünü Duyurdu!

İsveç'in en önemli gruplarından hatta kimilerine göre Melodic Death Metal'in öncüsü At the Gates yeni albümünü 2 Temmuz'da Yayınlayacak!

İsveç’in en önemli gruplarından hatta kimilerine göre Melodic Death Metal‘in öncüsü At the Gates yeni albümünü 2 Temmuz’da Yayınlayacak! “The Nightmare Of Being” in kayıtları birkaç farklı İsveç stüdyosunda yapıldı.(Jens Bogren ile Studio Gröndal’da davul, Sonic Train Studio’da Andy La Rocqune ile gitarlar ve bas , Per Stålberg ile Welfare Sounds’da vokal kayıtları yapıldı.)  2014 yılında AT THE GATES  “At War With Reality” ile geri dönüş albümünde çalışan Jens Bogren’in Fascination Street Studios’ta ise (AMON AMARTH, OPETH, KREATOR) masteringler yapıldı. Albümün görsel konsepti sanatçı Eva Nahon tarafından geliştirildi.

AT THE GATES vokalisti Tomas Lindberg, albümün konseptiyle ilgili şu yorumu yaptı: “Genel tema kötümserlik konusuyla ilgili ve ben karamsar filozofların derinliklerine dalıyorum. Dünyaya bu şekilde bakmayı anlamaya çalışıyorum. Negatif bir albüm değil ama benim için kişisel olarak yeni fikirlere açılan bir kapı diyebilirim. Farklı bakış açıları deniyoruz. Bu albüme konsept olarak karamsarlığa giriş diyebilirsiniz . Çok karanlık bir albüm ama negatif değil … ”

“The Nightmare Of Being” şarkı isimleri listesi :

01. Spectre of Extinction
02. The Paradox
03. The Nightmare of Being
04. Garden of Cyrus
05. Touched by the White Hands of Death
06. The Fall into Time
07. Cult of Salvation
08. The Abstract Enthroned
09. Cosmic Pessimism
10. Eternal Winter of Reason

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu