HaberlerVideolar

Agresif Soundu İle Dikkat Çeken Teeth Yeni Tekli Ve Videosunu Sundu

Kanadalı Gürültü Ustaları Teeth Yeni Videosunu Paylaştı

İşitsel saldırı etkili olduğu kadar ani, acımasızlığı ve uçuculuğuyla şok edici; TEETH’in amansız ilk EP’si A Biblical Worship of Violence’ın sadece birkaç saniyesinde dinleyici bir hava saldırısı sireninin kalp durduran aciliyetiyle sulandırılmamış saldırganlığın içine çekiliyor.

New Damage / Nuclear Blast etiketiyle 5 Mayıs’ta piyasaya çıkacak olan EP’nin yeni single’ı “Hate Me”, etrafınızdaki insanların huysuz saçmalıklar yüzünden kendilerini yok etmelerini izlemekle ilgili. İnsanlar olarak nasıl da içgüdüsel olarak kemikleşmiş inançlarımızdan vazgeçmek istemediğimiz ve egolarımıza o kadar bağlıyız ki, haklılığımızı kanıtlamak için evin yanmasına izin vermeyi tercih ediyoruz.

Gitarist Chris LeMasters (ex-Dead And Divine, Hundred Suns), vokallerde uzun zamandır yoldaşı ve iş arkadaşı Blake Prince (Anniversary, Straight Reads The Line) ile birlikte 2019 yılında TEETH’i doğurdu. Başlangıçta bir stüdyo projesi olarak doyuma ulaştılar ve 2021’e kadar 1,8 milyondan fazla Spotify dinlemesi elde eden ve arkalarında tüyler ürpertici bir katliam bırakan bir dizi single yayınladılar; ancak resmi bir ürün çıkarmak daha mantıklı bir adım gibi görünüyordu.

Bir müzisyenin hayatını metalin ağırlığıyla yeniden şekillendirme ve günümüzün yıkıcı toplumu içinde zararlı sayılabilecek bir kanalı yeniden tanıma arzusundan doğan TEETH, kirli bir neslin çamurundan ortaya çıkan cesur bir güç merkezi. Birçok grup kendini algoritmanın kölesi haline getirirken, TEETH müziğinin gerçekliğin kaçınılmaz acısı ve şiddeti için bir orkestra şefi olmasına izin veriyor. Bu sanatsal bütünlüğe bağlılıkları, heavy metal dökümhanesi Nuclear Blast Records’un dikkatini çekmelerinin büyük bir parçası.

Kısa bir süre önce plak şirketiyle imzalanan bu yeni birliktelik, yeni yılda daha da güçlenecek gibi görünüyor. “Bu grup; bu araç, hem Chris hem de benim için çok kişisel deneyimlerden besleniyor. Tüm bu durumu bu kadar zahmetsiz kılan şey bu, ama aynı zamanda onu organik ve saf kılan da bu ve bence bu işe koyduğumuz şey kadar iyi karşılanan şey de bu” diye anlatıyor Prince. Fethettikleri şeytanların leşlerini yeni bir silah için yem olarak kullanmaya kararlı olan TEETH, hayal edilebilecek en cahil, agresif tınılı müziği yaratmak istedi. Rahatsızlıktan fazlasıyla etkilenen grup, ürettiklerinin yapısından ödün vermiyor çünkü TEETH’ten akan şey tamamen dürüst ve daha önce duyulan hiçbir şeye benzemiyor. İlk albümleri ‘EYESHORNSMOUTH’ da Nuclear Blast aracılığıyla çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu