Haberler

Mystic Festival 2023 – Black – Death – Thrash – Folk Metal ve Dahası

Mystic Festival 2023 kadrosuna dört yeni isim eklendi: Thrash metalin efsanevi ismi Dark Angel, klasik psychobilly performanslarıyla Mad Sin, Misotheist ve Moriah Woods.

Dark Angel Thrash Metal’in Büyük Dörtlüsü’ne adını yazdırmaya çok yakındı – her şeye sahiplerdi: gazap, enerji, yetenek ve teknik beceri. “Darkness Descends” ve “Leave Scars” albümleriyle bir zamanlar Slayer ve Possessed ile rekabet ederek ekstrem müziğin şampiyonları olmayı hedeflemişlerdi. Başarılı olamadılar ama bugün nerede çalarlarsa çalsınlar Dark Angel’a gereken saygı gösteriliyor. Polonya’ya yapacakları ilk ziyaretin unutulmaz olacağından hiç şüphemiz yok.

2020 yılında, 10 yıl aradan sonra, Mad Sin yeni albümü “Unbreakable “ı yayınladı – ve bu Berlinli grubun müziği için daha uygun bir başlık düşünemezsiniz. Onları kıramazsınız. Ayrıca, punk, country ve hard rock’tan esinlenerek psikobilly’ye getirdikleri farklı yorumla onları başkalarıyla karıştıramazsınız.

Festival kadrosuna eklenen diğer iki isim ise Norveç black metali ve karanlık, acı-tatlı balad hayranlarını sevindirecek – ilk grup Misotheist’i, ikinci grup ise Moriah Woods’u görmekten mutluluk duyacak.

Festivalin line-up’ında halihazırda Ghost, Danzig, Gojira, Meshuggah, Behemoth, Electric Wizard, The Hellacopters, Testament, Watain, Moonspell, Perturbator gibi doksandan fazla grubun yer aldığını hatırlatırız, Exodus, Dismember, Voivod, Alcest, Sleep Token, Unleashed, Carpathian Forest, Grave, Soen, Phil Campbell and the Bastard Sons (Motörhead setiyle), Godflesh, Primitive Man, Earthless, Lucifer ve Greg Puciato.

Mystic Festival 2023, 7-10 Haziran tarihleri arasında Gdansk’ta Shipyard’da gerçekleşecek.

Bilet Almak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu