HaberlerVideolar

Heretoir Anima İsimli Video Klibini Paylaşıma Sundu

Büyük beğeni toplayan albümleri “The Circle “dan 6 yıl sonra, Mayıs 2023’te Heretoir, dinleyiciyi yoğun bir yolculuğa çıkaran 3 yeni parça içeren yeni mini albümleri “Wastelands “i yayınlayacak.

Yeni ve öfkeli şarkı “Anima”, toplumun biz insanlara taktığı demir prangalardan kurtulma dürtüsünü ele alıyor.

İçimizdeki potansiyeli 7/24 performans baskısı ve uyuşturan tüketim çılgınlığı bastırıyor. Toplumumuz o kadar karışık ki, özgürleşmek, kim olduğunuza, kim olmak istediğinize ve yaratmak istediğiniz değişime odaklanmak çok zor. “Anima”, “zihninizi özgürleştirmek, tam potansiyelinizi kucaklamak ve hayatınızı dolu dolu yaşamak” için bir çığlık olarak anlaşılabilir.

Heretoir, 2006 yılında Eklatanz tarafından kurulan Alman post-black metal grubudur. İngilizce “heretic” kelimesinden gelen “here-” ve Fransızca “-toir” hecesinden oluşan grubun ismi, “kendi yoluna gitmek” anlamına gelen kurgusal bir eşanlamlıdır.

Kavramsal olarak Heretoir, günlük hayatın kasvetini ve onun yıkıcı gerçekçiliğini, melankoliyi, nostaljiyi, izolasyonu ve kendi üzerine düşünmeyi ele alıyor. Müzik, kişinin en derin düşüncelerini, korkularını ve her birimizin içinde yatan ruhu keşfetmek için bir soundtrack olmayı amaçlıyor.

Grubun başlangıcı akustik müziğe dayanıyordu, ancak Heretoir hızla Black Metal’in agresif unsurları ile Post Rock ve Shoegaze’in güzelliği, melankolisi ve hayalperestliğinin bir kombinasyonuna dönüştü ve bu da çok yönlü dünyamızın bizi karşı karşıya bıraktığı günlük sayısız duygu ve izlenimi aktarmayı mümkün kıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu