Haberler

IMMORTAL Yeni Albümü ‘War Against All’un Çıkış Tarihini Açıkladı, Albümden Bir Parça Dinleyin

Norveçli black metal grubu IMMORTAL, “War Against All” adlı yeni albümünü 26 Mayıs’ta Nuclear Blast Records aracılığıyla yayınlayacak. Grubun onuncu stüdyo albümü klasik IMMORTAL stilinde sekiz yeni şarkı içeriyor.

Grubun kurucusu Harald “Demonaz” Nævdal şarkı hakkında şunları söylüyor: “‘War Against All’ bu albüm için yazdığım ilk parçaydı. Rifflerin çoğunlukla ‘Battles In The North’taki rifflerimden esinlendiği hızlı bir parça. Sözler de bir açılış parçası için gerçek Blashyrkh savaş hissi ve havasında. Bu tarzdaki soğuk, çiğ ve hızlı savaş şarkıları benim için her şey demek. İlk yılları asla unutmayacağım ya da tempoyu yavaşlatarak hayranlarımı hayal kırıklığına uğratmayacağım.”

“War Against All” Demonaz tarafından bestelendi ve seslendirildi. Albümde IMMORTAL’ın önceki kayıtlarında olduğu gibi bazı session üyeleri de yer alıyor. Albümün prodüktörlüğünü Arve Isdal üstlenirken, kayıtlar Herbrand Larsen ve Arve Isdal tarafından Bergen, Norveç’teki Conclave & Earshot Studio’da gerçekleştirildi.

Demonaz şöyle diyor “IMMORTAL ilk kayıtlarımızda oluşturduğumuz ve tanımladığımız tarzı devam ettiriyor. Bu hızlı, öfkeli, epik ve güçlü Blashyrkh metali – tek ve yegane yol!”

Ayrıca “War Against All “un yapım süreciyle ilgili biraz daha arka plan bilgisi veriyor: “Stüdyo çalışmaları en iyi kaydı elde etmek için gerekli olsa da, yazma süreci benim favorim. Hala tüm gitar rifflerini/müziği evde aynı eski heyecanla yazıyorum ve sözleri de öyle. Black metalin ilk günleri bana en çok ilham veren dönem. Ormandaki soğuk geceler, dağlardaki kış ayının etkisi. Bu ruhu canlı tutan şey ve tüm müziğimizin temeli.”

Demonaz, “War Against All “un, “Northern Chaos Gods “ın gitarlarını ve vokallerini kaydettiği stüdyoda kaydedildiğini söyledi. “Yeni albümde de harika bir iş çıkardılar ve geri dönüp orada tekrar çalışmak benim için büyük bir zevkti” diyor. “Bu albümdeki sonuçtan özellikle memnunum. O soğuk, ısıran gitar sesine ve güçlü bir prodüksiyona sahip.

“IMMORTAL orijinal vizyonundan asla ödün vermedi; her yeni albümde hayranlarını en acımasız ve karanlık müziğimizle Blashyrkh’te bir yolculuğa çıkarıyor. Bu şarkılar da bunun bir istisnası değil. Ortaya çıkan sonuçtan gurur duyuyorum, farklı bir ifadesi var ve hayranların dinlemesi için sabırsızlanıyorum.”

Albümün kapak çalışması İsveçli sanatçı Mattias Frisk tarafından yapıldı.

IMMORTAL “War Against All” parça listesi:

War Against All
Thunders Of Darkness
Wargod
No Sun
Return To Cold
Norlandihr
Immortal
Blashyrkh My Throne

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu