Haberler

Grumpic Disease “The Ancient Cure” Albümünü Duyurdu

Antalyalı Melodic Death Metal grubu Grumpic Disease ilk albümünü yayımladı ve digital mecralarda dağıtıma sundu.  The Ancient Cure isimli bu albümü tüm digital platformlarda dinleyebilirsiniz.

Grubun kısa öz geçmiş ise şöyle :

Grup 2016 yılında Antalya’da melodic death metal türünü icra etmek üzere kurulmuştur. Grubun adı olan “Grumpic Disease” yani “huysuz hastalık” diye çevirilmek ile beraber “grumpic” kelimesi “grumpy” kelimesinin türetilmiş halidir. Bu isim veba,kanser,aids gibi ölümcül hastalıkları tanımlarken, grubun teması kin,nefret,öfke,aç gözlülük gibi insanlığı yaralayan eğilimleri de hastalık olarak ele almaktadır.

Grubun Güncel Kadrosu :

Emre Özdüzenciler – Lead Gitar
Batuhan Gezer – Bass
Onur Can Yıldırım – Vokal
Hakan Sezer – Ritim Gitar
Ali Eren Gül – Davul

Mitolojik Tema

Grubun maskotu olan Dr E.B.O.H.A bütün bu hastalıklara çare olacak olan veba doktoru suretindeki tanrıdır. Grup üyeleri onun ilk şahitleridir ve E.B.O.H.A’nın yer yüzündeki yansıması olarak bilinmektedirler. Müzikleri ile “Kadim Tedavi”yi insanlığa taşımak onların görevidir. E.B.O.H.A kelimesi grup üyelerinin isimlerinin kısaltması ile oluşturulmuştur Emre, Batu, Onur, Hakan, Ali
Logo olarak hem maskot hem de font tasarımı Onur Can Yıldırım üstlenilmiştir.

“The Ancient Cure” Albüm Süreci

Kadro oturduktan sonra grup ilk singleları olan Everfall’u ile 5 Haziran 2018 de YouTube üzerinden yayınladı. Teklinin Kayıt/Miks/Masteringini Studio Felix üstlendi. Sonrasında Deprimoon Studios’un Kayıt / Miks / Mastering ve yayıncılığını üstlendiği albüm çalışmaları 2019 itibariyle başlamış oldu. Çalışmalar devam ederken 25 Mart 2020’de Illicit Syvlan teklisiyle beraber bonus parça olarak Scoundrels’ın da içerisinde bulunduğu Into the Sylvan EP si Gelecek olan albümün bir habercisi olarak Deprimoon Studios etiketiyle tüm önde gelen dijital platformlarda yayınladı.
16 Ekim 2020 itibariyle de sonunda 2017 den beri planlanan ve son halini alan “The Ancient Cure” albümü Deprimoon Studios etiketi ile  dinleyicisiyle buluştu. Albümün kapağının line art tasarımı Kayra Akyıldız’a ait olup, renklendirme ve efekt ayarları Onur Can Yıldırım tarafından tamamlanmıştır. Albümde yer alan “Fernweh” adlı parçanın senfonik eşlikleri ise Şeyma Sever tarafından oluşturulmuştur.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu