Haberler

GRAVE Basçı TOBIAS CRISTIANSSON ve Gitarist MIKA LAGRÉN ile Yollarını Ayırdı

Uzun soluklu İsveçli death metal grubu GRAVE, basçı Tobias Cristiansson ve gitarist Mika Lagrén ile yollarını ayırdı.

GRAVE gitaristi/vokalisti Ola Lindgren 5 Ocak Cuma günü erken saatlerde sosyal medya aracılığıyla aşağıdaki açıklamayı yaptı: “Geçtiğimiz aylar GRAVE cephesi için oldukça bunaltıcı geçti. Uzun süredir birlikte çalıştığımız iki üyemiz Mika Lagrén ve Tobias Cristiansson gruptan ayrıldı. Aramızda herhangi bir husumet yok ve onlara gelecekteki çalışmalarında bol şans diliyoruz. Ancak bu durum grup üzerinde büyük bir baskı yaratıyor ve geleceğin ne getireceğini ve hatta bir gelecek olup olmadığını görmek zor. Şu anda hiçbir şey kesin değil ve hiçbir şeye kesin gözüyle bakılmıyor.

“2024 yılı için tüm canlı faaliyetleri durdurma kararı alınmıştır, çünkü gerçekten bir kadro olmadığı için gerekli hazırlıkları yapmak imkansızdır.

“Bu yıl için ana odak noktası, mümkünse grubu yeniden yapılandırmak ve uzun zamandır beklenen yeni stüdyo albümünü yazmak/kaydetmek ve yayınlamak olacak.”

Tobias ise ayrı bir açıklama yaptı: “GRAVE’den ayrıldığımı herkese bildirmek istiyorum. Çok düşündükten sonra ayrılmamın benim için en iyisi olduğunu hissettim.

“Gruba ve yıllar boyunca birlikte çalıştığımız insanlara teşekkür etmek istiyorum. Ancak NECROPHOBIC, DARKENED, IN APHELION ile çalmaya ve diğer projelerde session çalmaya devam edeceğim. Çalmayı ve sahnede olmayı seviyorum, bu hayatımdaki en değerli şey ve bundan asla vazgeçmek istemiyorum ve yapabildiğim kadar çok yapmak istediğim bir şey.

“GRAVE’e 2010 yılında katıldım ve son 13 yıldır hayatımın bir parçası oldu. Yıllar boyunca pek çok harika insanla tanışma şansına sahip oldum ve GRAVE olmasaydı asla görme şansına sahip olamayacağım dünyanın dört bir yanındaki yerleri görmemi sağladı, bunun için sonsuza dek minnettarım.

“Yıllar boyunca gerçekleştirdiğimiz yüzlerce gösteriden herhangi birine bilet alan her bir kişiye en derin minnettarlığımı ifade etmek istiyorum. Umarım gelecekte hepinizle görüşürüz!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu