HaberlerVideolar

Dukkha Yeni Videosu Spectator’u Paylaştı

Dukkha, Fransa’nın Lyon kentinde 2016 yılında Julien Sartorius ve Maxim Payot tarafından kurulan bir Modern Metal grubudur. Kısa sürede Fabien Belissard’ın da katılımıyla ilk albümünü 2017’de çıkaran grupta şu anda Jérôme Salomon ve Maxime Mangeant yer alıyor.

Grup, vahşet ve melodik ambiyansları birleştiren bir müzik sunuyor. Düşünce çerçevesi olarak Budist felsefenin temellerinden yararlanan Dukkha, toplumsal ve çevresel nedenler gibi angaje temaları metaforlar ve şiirsellik aracılığıyla ele alarak düşünmeye ve yorumlamaya yönlendiriyor.

Grup, Mart 2018’de Convulsound Productions tarafından kaydedilen ilk single’ları Heavenly Defaced God’ı yayınladı ve böylece 17 Kasım 2018’den bu yana piyasada olan ilk Konsept Albüm Legacy’nin başlangıcını yaptı.

Lions Metal Fest ve Sylak Open Air gibi festivallerde sahne alan ve Hypno5e’nin açılış konserini de içeren Fransa’daki birkaç konserin ardından Dukkha, 2021’de çıkacak yeni albümlerinden “Giant Storm” adlı yeni bir single yayınladı.

Dukkha’nın bugüne kadarki en tavizsiz çalışması olan “Spectator” ile hayal kırıklığının yerini işitsel bir şiddet tufanına bıraktığı gerçek öfkeyi deneyimleyin.

Parçaya 03/17’de YouTube Premiere olarak yayınlanan senaryolu bir müzik videosunun yanı sıra Instagram, YouTube ve Facebook’ta tanıtım kampanyaları eşlik ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu