HaberlerVideolar

Sense of Noise Kanadalı Vokalist Stu Block İle Düet Yaptı

Meksikalı Melodik Death Metal grubu SENSE OF NOISE, Kanadalı şarkıcı STU BLOCK’un (Into Eternity, ex-Iced Earth) konuk şarkıcı olarak yer aldığı “War Within” adlı yeni single’ını yayınladı ve resmi videosunda da yer aldı.

“War Within” iyimser bir ruh hali, progresif dokunuşlar ve grubun solisti Jerome’un homurtuları ile Stu Block’un temiz vokalleri arasında tezat oluşturan bir vokal dinamiğine sahip melodik bir şarkı. İlk albümlerinde (Kasım 2021’de yayınlandı) yer alan şarkının yeniden kaydedilmiş bir versiyonudur, ancak grubun mevcut kadrosu tarafından kaydedilmiş, Erik Monsonís Azpíroz tarafından mikslenmiş ve İsveç’teki beğenilen Fascination Street Stüdyolarında Tony Lindgren tarafından mastering yapılmıştır. Sense of Noise bu albümü, ilk albümlerinin döngüsünü bir kapanış olarak değerlendiriyor ve potansiyel olarak ikinci albümlerinin bir parçası olacak yeni şarkılar üzerinde çalıştıklarının altını çiziyor.

Sense of Noise, 2020 yılında pandeminin ortasında kurulmuş, modern prodüksiyon anlayışına sahip bir Melodik Death Metal grubudur. Üyeleri müzik ve metal endüstrisinde deneyime sahiptir ve Wacken Open Air, MetalDays ve Knotfest gibi festivallerde çalmışlardır. Morbid Angel, Therion, Shining (Nor), Atheist ve Snowy Shaw gibi grupların üyeleriyle önceki ve yan projelerde işbirliği yaptılar.

Grup, 2021’de Björn “Speed” Strid (Soilwork) ve Anthony Hämäläinen (ex-Nightrage) ile işbirliği yaptıkları ilk albümlerini yayınlamak için çok çalıştı, kendi adlarını taşıyan ilk albümleri çok olumlu karşılandı ve ülkelerinden ve yurtdışından birçok özel medyada 2021’de yeraltının birçok “en iyisi” listesine dahil edildi.

Sense of Noise ilk canlı performansını Kasım 2022’de Mexico City’de gerçekleştirdi ve headliner olarak sahne aldıkları gösteri SOLD OUT oldu. Nisan ayında Mexico City’de FINTROLL’e destek verecek ve Mayıs ayında Meksika, Şili ve İngiltere’den büyük gruplarla sahneyi paylaşacakları Az-Tech Metal Fest’in bir parçası olacaklar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu