Haberler

Crypta Shades of Sorrow Adlı Albümünü Duyurdu, ve İlk Single “Lord of Ruins “i Yayınladı

Brezilyalı death metal dörtlüsü Crypta, ikinci albümleri Shades of Sorrow’un 4 Ağustos’ta Napalm Records aracılığıyla yayınlanacağını duyurdu.

Crypta, bir dizi festivalin ardından ve Avrupa turnesine çıkmadan hemen önce yeni albümün ilk single’ı “Lord of Ruins “i yayınladı.

Davulcu Luana Dametto, bu parçanın 2021 tarihli Echoes of the Soul’un devamı niteliğindeki albümün tonunu en doğru şekilde yansıttığı için dünyaya tanıtılması amacıyla seçildiğini söyledi.

“‘Lord of Ruins’ ilk single için seçtiğimiz şarkıydı çünkü albümün tamamında mevcut olan hem melodik hem de agresif melodileri bir araya getiriyor. Bu yüzden tüm parçadan ne bekleyebileceğimizi iyi bir şekilde temsil ettiğini düşündük. Bu aynı zamanda albümün son şarkısı ve çok etkili bir anlamı var. Tüm albüm konseptinin kapanışı ve aklımızdaki sanat eseri konseptine de mükemmel bir şekilde uyuyor.”

Crypta’yı hiç dinlememiş olanlar için, death metalin tüm zaman çizelgesini alan ve kendi sound’larını yaratmak için bazı black metal unsurlarını da kullanan ve tamamı kadınlardan oluşan bir ekstrem metal grubu hayal edebilirsiniz.

Albümün basçısı ve vokalisti Fernanda Lira, Shades of Sorrow’un insan zihninin zorluklarla ve travmalarla başa çıkma yollarına daha içsel bir bakış sunan bir hikayesi olduğunu söyledi.

“‘Shades of Sorrow’, zorlu mücadelelerle yüzleşirken ruhumuzun derinliklerinde yaptığımız bir yolculuğu anlatan yarı konsept bir albüm. Hayatımızdaki zorluklara katlanırken bazen yüzleşmek zorunda kaldığımız acının birçok tonuna bir yolculuk. Şarkılar bu yolculuk için mükemmel kasvetli, karanlık, duygusal bir soundtrack niteliğini taşıyor.”

Shades of Sorrow 4 Ağustos’ta Napalm Records aracılığıyla yayınlanacak, ön siparişler açıldığı için şimdiden talepte bulunabilirsiniz.

Crypta,Shades of Sorrow
Crypta,Shades of Sorrow

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu