HaberlerVideolar

Tales of Dhvaras – For Vredens Saar (Müzik Videosu)

Doksanlı yılların başında, Dhvaras adlı metal grubu Norveç’in Groruddalen kentinde “Skogsrock” (Orman rock’ı) olarak adlandırdıkları, doğanın hem güzelliğinden hem de karanlık hamlığından esinlenen bir müzik yapıyordu. Tüm şarkılar, yüksek sesli ve melodik bir ses manzarasına dönüşmeden önce melodik temel olarak klasik gitarlarla oluşturuldu.

2019 Sonbaharında, grubun kurucusu Kyrre, daha önce sonsuza dek kaybolduğuna inanılan eski bir DAT kaset demosunu geri getirebildi ve sesten çok memnun değildi (ve aslında bununla başa çıkamadı). Bu yüzden stüdyoya geri dönmeye, Dhvaras’ın ruhuna son bir iyilik yapmaya ve yıllar boyunca biriken malzemeyi nihayet kaydetmeye karar verdi.

Kyrre, Dhvaras’ın eski basçısı Ruben Drage De Leon ile birlikte prova yapmak ve şarkıları kaydetmek için Eylül 2019’da Londra’da davulcu James Regout ile bir araya geldi. Tales of Dhvaras artık gömülü ve ölü değil, yaşamaya devam ediyor.

Tales of Dhvaras, Haziran 2023’te ilk albümleri “Full Speed or Nothing” ile çıkan Norveçli bir metal grubudur?

Peki Grup Bu Şarkı İçin Ne Dedi?

Bugün, yeni albümümüz “Nór “un ilk single’ı “For Vredens Saar “ın resmi müzik videosunu yayınlıyoruz.

Söz yazarı tarafından Jotunheimen bölgesindeki Elveseter’den başlayarak, Bøverdalen ve güçlü Sognefjellet üzerinden yukarı çıkıp, dağların Skjolden’de denizle buluştuğu Sognefjorden’e inmeden önce tek seferde yürüyerek çekildi. Bu single gezginlere bir övgü niteliği taşıyor ve müzik videosu da dinleyicileri grubun 2024’te yayınlanacak olan Nór albümündeki parçalardan biri için şarkı yazımına ilham veren gerçek konumlara yaklaştırmak için yapıldı. Bu, grubun Norveç’in en eski enstrümanlarından biri olan bukkehorn’u kullandığı ilk albüm olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu