Haberler

NAPALM DEATH 2024 Yılında Yeni Bir Albüm Üzerinde Çalışmayı Hedefliyor

Napalm Death basçısı Shane Embury, 2020 tarihli Throes Of Joy In The Jaws Of Defeatism’in devamını 2024’te yazmayı planlıyor. Embury’nin Mammoth Metal TV’ye verdiği röportaja göre, vokalist Barney Greenway 2024 kış turnesinden sonra biraz dinlenmek istiyor ve Embury’ye yeni materyalleri bir araya getirmek için zaman bırakıyor.

Embury, “Son albüme müzikal olarak iki aşamada başladık ve sonra Barney’nin vokallerini kaydetmesi birkaç gün sürdü, çünkü turnedeydik,” dedi. “Bu albümde sanırım Şubat ayında bir turneye çıkacağız. Ve ondan sonra, sanırım Barn biraz ara vermek istiyor, bu da bana bir çeşit zaman kazandıracak… Bir sürü fikrim var; [sadece] onları bir araya getirmem gerekiyor. Ve umarım stüdyoya girip bir tür denemeler yaparım.”

Neyse ki albümler arasında dört yıllık bir boşluk yok, çünkü Napalm Death 2022’de Resentment Is Always Seismic – A Final Throw Of Throes adlı EP’sini yayınladı. Resentment Is Always Seismic’te beş yeni parça, Slab!’in “People Pie” ve Bad Brains’in “Don’t Need It” cover’larının yanı sıra “Resentment Is Always Seismic (Dark Sky Burial Dirge)” adlı kapanış parçası yer alıyordu.

Embury, 2022’de yayınladığı bir yazıda, türlerin neden önemsiz olduğuna dair birkaç paragrafın yanı sıra “kimsenin bir sonraki Napalm Death albümüne hazırlıklı olmayacağını” belirtti. Napalm Death’in bundan sonra ne yapacağını kim bilebilir, ancak kesin olan bir şey var – muhtemelen gerçekten çok ağır olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 + = 24

Başa dön tuşu