Röportajlar

ZWARTKETTERIJ

Hollandalı Thrash Metal grubu Zwartketterij ile oldukça komedi bir sohbet gerçekleştirdik,grubu bilmeyenler için bire bir fırsat,umarım okurken sizde eğlenirsiniz…

Selam, bu aralar nasılsın? Anlaşılan yine kafan-güzel?
Hehe,evet her zamanki gibi.Elvis Presley ‘in en kötü ve Arnold Schwarzegener ‘in en iyi olduğu yerdeyim adamım.

İşte sıkıcı bir giriş sorusu ,buralarda pek bilinmiyorsunuz,kısaca geçmişte grup neler yaptı bize bahsedermisin ha birde Hollanda Metal tayfası neler yapıyor?
Hmm, 2000 yılıydı galiba tam anımsamakta güçlük çekiyorum, buradaki çocuklarla takılıyorduk ,duvarları örümcek bağlamış bir domuz yuvası gibi olan stüdyomuzda,sadece 80ler thrash/black yapmak istiyorduk, bu istek uzun süredir içimde vardı birde D.Sodomizer ile tanıştım ve anlaştık, hehe, gerçekten güzel bir buluşmaydı. Genel olarak yorumlayacak olursam black metalcilerin yüzde 99.9 gerçek bir idiot, bizim beğendiğimiz ve örnek aldığımız iki grup var garip gelecek ama Burzum ve Isengard ve iki tane Hollandalı bence en iyi Black Metal grubu Urfaust ve Galgeras… Büyük grupları kopyala yapıştır yapan grupları takip etmiyorum. Şöyle özetlemek gerekirse bizim heavy ve thrash metal yönümüz black metal yönümüzden çok daha fazla, black metal müziğimizin sadece bir bölümünü oluşturmakta.

Bence vokalin oldukça iyi,neden konserler için başka bir vokaliste ihtiyaç duydun?
Hmm, aslında gerekmiyor ama ben ön planda olup bir front-man edası ile takılmak istemiyordum, sadece gitarımı çalarım ve bestelerimi yaparım. Benden daha iyi bir vokalist ile bir kaç konserde yer aldık.

İlk demonuz "Black Heresy" ile albümünüz olan "Sodomizer Dirty Sodomizer "arasında biraz farklılık sezdim,bunun sebepleri nelerdi?
Bilemem,senin zevkine göre yorumlayamam sanırım sana öyle gelmiş olabilir, hehe, kişisel olarak son çıkardığımız benim için en iyi kayıttı. Bence biraz daha kaliteli olabilirdi, bass kayıtları birazcık üstte ama kesinlikle sound 80ler gibi,daha ne olsun! İlk demoya gelince bilgisayarın hafızasının kurbanı oldu, bilgisayar çöktü ve biz neyse ki yedek almıştık. Felaketti ama diğer bir yandan daha kult adamım!

Heavy/Thrash/Black Metal karışımı bir tarzınız var ,bence oldukça iyisiniz,lirikleriniz genel olarak saldırgan,yazarken neler sizleri etkiliyor?
Hmm,sadece kafamdaki hasta şeyleri yazarım,bence bizim şarkı sözlerimiz biraz sıradan ,heheh…

Parça isimleriniz 80lere adanmış gibi gözüküyor,80lerden örnek aldığınız gruplar hangileri?
Ooo, güzel bir soru gerçekten, 80ler bizim için çok önemlidir, sayayım sana: Intruder, Celtic Frost, Angel Witch, Sabbat, Sarcofago, Exodus, Kreator, Over Kill, Sanctuary, W.A.S.P…

Son kayıdınızda heavy metal vokali denemelerin var,bu sürecekmi?
Evet,heavy metal vokali tabi ki sürecek,yüksek sesli vokal rulz!

Bazı parçalarının içinde argo hitamlar var ,örneğin “ kolpalara ölüm” gibi,bunları yazmandaki amacın neydi,seni bu kadar kızdıran ne olabilir?
Gerçek heavy metal’i yolundan saptırmaya çalışanlara karşı bir dışavurum sadece…

Zwartketterij, hollanda dilini bilmeyen biri için çok garip gözüküyor, manası nadir?
“BLACK HERESY”

Yakın gelecekte grup ne yapacak? Planlar neler?
Öyle belirlediğimiz bir plan yok, içmek, sıçmak, sex ve metal!! Arada bir yeni bir şeyler yapmaya da çalışacağız tabi ki, hehe…

En son hangi albümü aldın?
Jack The Rapist – I Want Your Cunt!, gerçekten iyi album, hehe

Son sözler?
Söyleşi için teşekkürler,destek geyikleri yapmayacağım, röportajı okuyamayan olursa gözlük kullansın lütfen, hehe…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu