Kritikler

ZOMBIE HATE BRITAGE ”Get up and Kill”

Apathic View Records (2008 A.B.D.)

Size Mortician desem ne demek istediğim anlarsınız aslında Zombie Hate Brigade in nasıl bir müzik yaptığını anlamak için. Mortician’ın tam bir grup olmuş halini düşünün fakat bunu death metal öğeleriyle süsleyin, o zaman demek istediğim daha bir netlik kazanacak. Kendileriyle aynı ismi taşıyan albümleriyle, kuruldukları 2003 yılından bu yana çıkardıkları ilk full-lenght le piyasa sıkı bir giriş yapan Zombie Hate Brigade, Collorado nun bize kazandırdığı yegane gruplardan bir tanesi olarakgözümüze çarpıyor.

Albüme gelmek gerekirse bir filmden alıntı replikler ve ardından giren müzikle 1 veya 2 dk civarı süren şarkılardan oluşuyor. Az öncede belirttiğim gibi tam da Mortician ayarı bir grup. onun dışında davullarda grind ataklar ve körleme riff lerle albümünü genelini oluşturan şarkılarda arada melodide girmiyor değil. Hatta şarkılar bazen öyle karmaşa oluşturabiliyorki bazen albümle ilgili olmusuz düşünceler oluşabiliyor kafanızda. Fakat gore öğeleriyle süslenmiş olduğu için şarkılar baştan sona dinlenebilicek bir albüm. Onun dışında 1 tane isimsiz olmakla birlikte 16 şarkı bulunan albüm sözler açısındanda, aynı derecede içindeki şiddeti yansıtıyor. Albümün isimsiz son şarkısı isi outro edasında olup albüm bitti gidebilirsiniz kıvamında uyarıda bulunmakta.

Kısaca albümü bu tarzı dinleyenler edinebilirler fakat çokta fazla bişey beklemeyin yani herzaman dinlediklerinizden bi farkı yok. Onun dışında ortalama bir albüm

6,5/10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 + 3 =

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu