Haberler

Yeni Doom Oyununda Yine Beklenildiği Gibi “Her Şey Metal”

Doom oyun serisinin bir sonraki bölümü 2025’te geliyor ve yine içeriği oldukça metal gibi görünüyor. Demek istediğim, tüm Doom oyunları biraz metaldir, ama Doom: The Dark Ages ise bunu bambaşka boyutlara taşıyacağa benziyor.

Yeni başlayanlar için, işte oyunun kısa bir özeti: “Kötü güçler bir krallığı uçurumun kenarına itiyor. Dişlerini gıcırdatan öfkeleri Cehennem’in kötü niyetinin alevleri tarafından cesaretlendiriliyor. Hiçbir ölümlü kılıç onları kesemez. Hiçbir siper onların ilerleyişini durduramaz. Hiçbir ordu savaş alanında onlarla boy ölçüşmeye cesaret edemez.

“Ama sen yapacaksın. Sen kötülüğü yok etmek için hazırlanmış süper bir silahsın. Cehennem kapıya dayandığında, Kıyamet Avcısı cevap verir.”

Bir de şeytani şiddet içeren ve hatta düşmanlarınızın kafataslarından parçalar fırlatan bir eğlenceye değinen fragman var. Doom: The Dark Ages’in müziklerinde djent ustası Mick Gordon yer almayacak, zira kendisi ve Bethesda 2022’de oldukça büyük bir anlaşmazlık yaşamıştı. Görünüşe göre Doom: The Dark Ages’in bestecisi, daha önce Doom genişleme paketleri The Ancient Gods’ın birinci ve ikinci bölümlerini yapan Andrew Hulshult olacak.

id Software’in Oyun Direktörü Hugo Martin, oyundaki saf katliam miktarı hakkında yakın tarihli bir Soru-Cevap’ta şunları söyledi: “Bu bir fantezi bilimkurgu FPS’si – cehenneme karşı bir ortaçağ savaşı. ‘Ortaçağ’ dediğinizde yakın dövüş silahlarına sahip olmanız gerekir. Yani teaser’da gördünüz, elinde bir savurma aleti var, adamı onunla dövüyor… Ellerinizi kullanıyorsunuz, kalkanınızı kullanıyorsunuz… bunların her biri bir araya geliyor ve araç setleriniz arasında harika bir sinerji var ve bence hayranlar için bu oyunda bu kez yapabileceğiniz her şeyi keşfetmek gerçekten eğlenceli olacak.”

Haber Metal Injection isimli siteden alınmıştır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu